Česnekovo - smetanová (krémová) polévka

Polévky Doba přípravy: 20 minut 4 názory

Polévky Doba přípravy: 20 minut 4 názory

Suroviny 4 porce

* špetka libečku
majoránky
* 2 lžičky petrželové natě
* 1/4 lžičky bazalky
* pár zrníček kmínu
* sůl na dochucení
* česnek dle potřeby
* 1/4 l smetany
* kostka masoxu
* brambory dle potřeby cca 3-4 střední
* bramborový škrob (zahušťovadlo na které jste zvyklí)
* cca do 1 cm plátek másla

Postup přípravy receptu

  1. Brambory nakrájíme na běžný způsob, já volím menší kousky, rychleji je to uvařené (a pokud máte děti, lépe to pak přijímají, nemusíte jim to pak ještě rozkrajovat na talířku). Bramory dáme vařit, přihodíme k nim masox, libeček, majoránku, petrželovou nať, bazalku, kostku masoxu a kmín.

  2. Brambory uvaříme do měkka.

  3. Poté přilijeme smetanu, promícháme a odstavíme. Připravíme si zahušťovadlo (dle potřeby - polévka má být krémová), postupně vmícháme do polévky, dáme zpět na vařič (mírný oheň) .. a vaříme do krémové konzistence.

  4. Opět odstavíme a namačkáme do polévky česnek, dle chuti ještě přisolíme a dáme na polévku rozpustit máslo.

Poznámka od kuchařky

Doba přípravy je myslím i kratší, ono se to odvíjí podle toho, kolik budete loupat brambor a na jak velké kousky brambory nakrájíte.

Komentáře k receptu Česnekovo - smetanová (krémová) polévka

Tématické fráze: smetanová polévka smetanová česnečka smetanová česneková polévka se sýrem česneková polívka smetanové polévky česnečka smetanová recepty dity p. česnekova polévka smetanová polévka s bramborem česneková smetanová smetanová česnečka recept kremová smetanová česnečka rakouska česneková polévka smetanova cesnekova polivka smetanováčesneková polévka česneková polívka se smetanou česneková polévka prostreno polévky krémové smetanová hrachová polévka prostřeno česneková polévka recept smetanová polévka