Hovězí pečeně

toprecepty.cz Kuchař: toprecepty.cz

Mikrovlnná trouba 2 názory

Suroviny

Pro 6 osob:
1350 g hovězí steak (rostbífu)
několik stroužků česneku (množství podle libosti)
mletý pepř
sůl
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Pro mikrovlnou troubu - Do hlubší misky vhodné pro mikrovlnou troubu vložíme dnem vzhůru bílý porcelánový talířek, na který položíme po úpravě maso, aby nebylo během pečení ponořené do vlastního tuku.

  2. Omyté a osušené maso nejprve potřeme prolisovaným česnekem podle chuti nebo mletým pepřem. Vložíme je do připravené misky do mikrovlnné trouby, tu zapneme na nejvyšší výkon a pečeme tak dlouho, jak chceme mít maso propečené. Za 7-10 minut 450 g maso upečeme do krvava, za 8-11 minut u množství 450 g masa dosáhneme středního propečení a za 9-12 minut u 450 g masa dosáhneme dobrého propečení.

  3. Po polovině udané doby maso vždy obrátíme, lehce přikryjeme povoskovaným papírem a dopečeme.

  4. Hotové maso vyjmeme z přístroje, zabalíme do alobalu a necháme je 8-12 minut v klidu stát. Zamezíme tím, aby při krájení vytekl a z masa šťáva.

  5. Shledáme-li po vybalení, že maso dosud není měkké podle našich představ, vrátíme je ještě na několik minut do trouby. Maso solíme až před podáváním.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 7 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Hovězí pečeně

Tématické fráze: hovězí pečené v troubě pečené hovězí v troubě hovězí pečeně hovězí pečeně na česneku pečené hovězí maso v troubě jak dlouho péct hovězí pečení v mikrovlné troubě recepty pro mikrovlnou troubu recepty pro mikrovlnnou troubu pečení v mikrovlnné troubě recepty do mikrovlné trouby hovězí v alobalu kuchařka pro mikrovlnou troubu jak dlouho péct hovězí maso pečené hovězí na česneku hovězí pečeně na česneku recept jak péct hovězí hovězí pečeně v alobalu pečení recepty jak vařit v mikrovlné troubě

Zapomněl/a jsem heslo