Pečená paprika s rajským jablíčkem, česnekem a kmínem

Suroviny

3 masité kapie (já použila tricoloru – zelenou, červenou, žlutou)
3 keříčková rajčata
4 stroužky česneku (nebo dle chuti)
1 vrchovatákávová lžička drceného kmínu
Špetka soli
Olivový olej – jen pár kapek, aby spojil
kmín
česnek,
sůl do kašičky

Postup přípravy receptu

  1. Prolisovaný česnek, kmín, sůl a olej pečlivě promícháme v hustou kašičku. Případně ochutnáme a dochutíme.

  2. Očistíme papriky, rozpůlíme a vyřízneme stopku a semena. Rajská jablíčka nakrájíme na třetiny. Vnitřek paprik a povrch rajčat potřeme kašičkou a necháme chvilku odležet.

  3. Začneme paprikami (trvají déle). V mikrovlnce na programu Crisp nejprve děláme papriky 15 minut. Po této době přidáme plátky rajčat, ta posadíme na papriky a zapneme tutéž funkci na 10 minut a pak ještě 8 minut gril, aby to pěkně zhnědlo.

  4. Je možné toto dělat i v pekáči v troubě, zas ale nejprve papriky asi 20 minut a teplotě cca 180°C, dokud se netvoří puchýřky, pak přidáme rajčata na 6 minut. Chutná i studené a je to velmi šťavnatý a svěží pokrm. Je to rychlá večeře, lehký oběd, předkrm. Podáváme s pečivem nebo bez, dle jedlíků.

Poznámka od kuchařky

Je to recept mé řecké kamarádky na velmi rychlé pohoštění a velmi vhodné i pro diabetiky, sama je silná diabetička.

Komentáře k receptu Pečená paprika s rajským jablíčkem, česnekem a kmínem

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pečené papriky s česnekem pečená paprika v mikrovlnce pečená paprika s česnekem pečená paprika pečené papriky v mikrovlnce výborná celerová pomazánka pečené kapie pečené papriky paprika v mikrovlnce paprika na rostu s cesnekem jidlo z paprik a rajskych pečená rajčata a papriky v troubě pečená rajčata a papriky peceni paprik v mikrovlnce pecene papriky s cesnekem a syrem rajská jablka pečená pečené papriky v mikrovlnné troubě pečená paprika v mikrovlnné troubě pečená ryba s rajčaty, paprikou a česnekem pecena rajcata a papriky pečené v troubě