Vařené hovězí maso se zeleninou

Suroviny

Pro 2 osoby:
300 g předního hovězího masa
1 pórek
1 větší karotka
1/4 malého celeru
1/2 vody
1/2 masoxové kostky
1 malý bobkový list
2 malé petržele
několik zrnek pepře
1 malá morková kost

Postup přípravy receptu

 1. Maso nakrájíme na větší kostky. Zeleninu očistíme, omyjeme a nadrobno nakrájíme. Do misky nalijeme vodu, přidáme masox, bobkový list, pepř a při nejvyšším výkonu 5 minut zahříváme. Pak přidáme maso a 50 minut při polovičním výkonu vaříme.

 2. Morkovou kost namočíme do studené vody a dobře okapanou ji přidáme k masu a spolu se zeleninou, a to už 10 minut před koncem udané doby. Přesná doba dohotovení závisí na jakosti a stáří masa. Použijeme-li například zadní hovězí, bude měkké už v třetině udané doby.

 3. Zjistíme-li po vynětí z mikrovlnné trouby, že maso dosud není zcela měkké, vložíme je ještě na krátkou dobu zpět do přístroje.

Komentáře k receptu Vařené hovězí maso se zeleninou

 • Moravak Moravak

  no ale na fotce je horkovzdušná trouba pokud se nepletu

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Maris teď na mě tahle tvoje fotka přímo zazářila z náhodných receptů až jsem se lekla - myslím to světlo, jak zazářilo z fotky :-D:-D, jinak taky bych tohle v MW nedělala, ale tys rozhodně fotkou upoutala a rozsvítila ...:-D:yes:

  Odpovědět

 • maris maris

  Myslím, že je zbytečné vařit jídla tohoto typu v mikrovlnce

  Odpovědět

Tématické fráze: hovězí přední recepty hovězí přední recept jak dlouho vařit hovězí maso recepty z vareneho hoveziho masa hovězí přední zadní hovězí hovězí maso přední přední hovězí recepty přední hovězí hovězí zadní hovězí na zelenině hovezi zadni recept jak varit hovezi maso recepty z vařeného masa recepty hovězí přední recepty přední hovězí maso hovězí se zeleninou co z vařeného hovězího masa recepty hovězí přední maso jak dlouho varit hovezi zadni