Knedlo, vepřo, zelo v pomalém hrnci

Suroviny

vepřové maso (nejlépe plecko nebo krkovice,)
zelí
grilovací koření
sůl
kmín

Postup přípravy receptu

 1. Nakrouháme syrové zelí, dáme do hrnce, posolíme, pokmínujeme dle chuti a zamícháme. Na ně položíme vepřové maso, okořeněné grilovacím kořením. Podlijeme cca 2 dl vody a dusíme na HIGH cca 4 hodiny.

 2. Pak maso vyndáme, zelí zahustíme syrovým nahrubo nastrouhaným bramborem a jablkem, příp. hladkou moukou, povaříme ještě asi půl hodiny, přidáme zpět už maso nakrájené na plátky, prohřejeme a podáváme s knedlíky.

Komentáře k receptu Knedlo, vepřo, zelo v pomalém hrnci

 • clupmi clupmi

  Myslím si, že se jedná o dietní úpravu, o racionální stravu, takže to každému chutnat nemusí. Kde není tuk není chuť, to je známá věc. Tuk je vlastně "zvýrazňovač" chuti. Takže jsem dal plusový bodík i když pomalý hrnec nevlastním. :yes:

  Odpovědět

 • juli juli(neregistrovaný)

  Ušlo to jedla sem lepší
  :-/

  Odpovědět

 • Tapii Tapii

  To není vařené maso,ale pomalené - velice chutné :-p a co do knedlíku mě se zdá,že je to jedno - já sním jenom jeden ;-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Teda dievčatá, neviem prečo má byť knedlíkov párny počet, ale z estetického a výtvarného hľadiska má byť všetko v nepárnom počte, inak sa to nedá esteticky usporiadať, nevyzerá to dobre. Takže ja vždy nepárny počet:-D:-D

  Odpovědět

 • zdenicka00 zdenicka00

  Tak to slyším poprvé v životě,že knedlíků má být vždy sudý počet.

  Odpovědět

 • janatka janatka

  Tento recept jsem dělala ,je to oběd z jednoho hrce vše se tam dá ,já dám i ty brambory a nic nezahušťuji oni si to udělají samy.Dávám to do tlakového hrnce a je moc dobré.:-p

  Odpovědět

 • baf21 baf21

  Vypadá to velice dietně,určitě vyskouším i když vařený maso??? ale není to špatný nápad.Vyzkouším a oznámkuji.K obrázku bych chtěl říci že knedliků by měl být vždy sudý počet.

  Odpovědět

Tématické fráze: pomalý hrnec recepty knedlo zelo varime v pomalem hrnci knedlo zelo recept vepřo zelo vepřo-knedlo-zelo vepřo,knedlo,zelo tlakový hrnec recepty knedlo,vepro,zelo vepřové výpečky v pomalem hrnci vaříme v tlakovém hrnci knedlo vepřová krkovice v pomalém hrnci knedlo,zelo,vepřo výpečky v pomalém hrnci vepro pomalý hrnec recepty na knedlíky vaření v pomalém hrnci recepty pomaly hrnec knedlo-zelo-vepřo