Jarní kopřivový špenát

Suroviny

jarní kopřivy
vejce
česnek
sůl
smetana (nebo mléko)
jíška (dle potřeby)

Postup přípravy receptu

 1. Z jara, hned jak začnou rašit nové kopřivy, se vydáme na sběr a natrháme jich co nejvíc (sbíráme světlezelené špičky - nové lístky). Doma pak kopřivy propláchneme a odstraníme tlustší stonky, pokud se nám při sběru nějaký připletl.

 2. Dáme vařit vodu a když začne vřít, spaříme s ní kopřivy (výluh můžeme klidně pít - sice to nechutná nic moc, ale je to zdravé a po zimě nám to krásně pročistí organismus).

 3. Ke spařeným kopřivám přidáme sůl a česnek dlu chuti, vejce, smetanu nebo trochu mléka a rozmixujeme. Můžeme zahustit i trochou jíšky.

 4. Poté krátce povaříme, tak aby špenát zhoustl a vejce se zavařilo, ale ne příliš dlouho, abychom neztratily léčivé látky jarních kopřiv.

  Kopřivový špenát má mnoho využití, tak jako klasický špenát a navíc je to i ohromně zdravá věc. Spařené kopřivy je možné i zamrazit, určitě vám za dlouhých zimních měsíců přijdou k chuti.

Komentáře k receptu Jarní kopřivový špenát

 • ALENA FROUZOVA ALENA FROUZOVA

  Tak letos také zkusím,zatím jsem kopřivy dávala jen do nádivky .Na zahradě je nemám jen co leze od sousedů;-).Vyrazím do přírody.:-p

  Odpovědět

 • Irrena Irrena

  Dělávám také, jen co porostou kopřivy:yes:Samozřejmě bez jíšky;-)

  Odpovědět

 • Nadja Nadja

  :yes:+3.:yes: :-p Dělám každoročně na jaře, je bezva a zamrazit se dá i kopřivový protlak, když se spařené kopřivy rozmixují před přidáním přísad.

  Odpovědět

 • monikaK monikaK

  Léta letoucí se chystám udělat si tento špenát.Kopřiv kolem roste dost,tak snad letos.....:-D

  Odpovědět

Tématické fráze: kopřivový špenát čím zahustit špenát jak zamrazit špenát špenát z kopřiv recept jak zahustit špenát jak spařit kopřivy jak zamrazit kopřivy kopřivový špenát recept špenát z kopřiv spenat z jarnich kopriv špenát recept recept kopřivový špenát spaření špenátu jarní špenát jak se má zamrazit špenat jíška do špenátu koprivovi spenat mail dlu.sk loc:cz jak zamrazit kopřivu zamrazit špenát