Karamelový dortík

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Dorty Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Suroviny 12 porcí

Korpus:
6 vajec
190 g cukru krystalu
200 g hladké mouky
50 ml oleje
40 g mletého kokosu
Krém:
250 g cukru moučky
250 ml smetany (do karamelu)
200 g hořké čokolády
150 ml smetany ke šlehání
želatinový ztužovač
jahodová marmeláda
sekané mandle

Postup přípravy receptu

  1. Vejce s cukrem vložíme do mísy a vyšlehání do husté pěny. Přimícháme olej a opatrně vmícháme kokos a prosátou mouku. Dortovou formu si vymažeme a vlijeme těsto. Pečeme při 160°C. Vychladlý korpus vyjmeme z formy.

  2. Na krém v kastrůlku rozpustíme cukr do světle hnědé barvy. Poté přilijeme horkou smetanu a krátce povaříme. Do smetany přidáme rozlámanou hořkou čokoládu a za stálého míchání rozpustíme. Tuto směs necháme odležet v chladu, dokud neztuhne. Můžeme si ji připravit den předem.

  3. Vychladlou karamelovou směs smícháme se smetanou a vyšleháme. Podle návodu si připravíme želatinu a do ní po trochách vmícháváme karamelovou směs.

  4. Dortový korpus dvakrát prokrojíme a pomažeme marmeládou a krémem. Zbylým krémem potáhneme dort shora a po stranách. Dozdobíme sekanými mandlemi

Komentáře k receptu Karamelový dortík

Tématické fráze: karamelový dortík karamelové dortíčky dortík karamelový dort recept karamelový mini dortíky karamelovo kokosový dorty recepty karamelové řezy jako dort karamelove mini dorticky dorty karamelový nepeceny karamelovy dortíčky karamelovy korpus karamelové řezy jako dorty dort s karamelovo smetanovým s krémem lehký karamelový dortík karamelovy dort s mandlemi karamelové dorty recepty krémový karamelový cheesecake s mandlemi v karamelu recept na karamelový dortík karamelove dortíky karamelový dorttík