Quiche z celozrnné mouky s pórkem

Slané pečivo Doba přípravy: 70 minut 6 názorů

Slané pečivo Doba přípravy: 70 minut 6 názorů

Suroviny 8 porcí

Těsto:
250 g celozrnné mouky
100 g másla
1 vejce
špetka soli
Nádivka:
3 pórky
250 ml smetany
100 g nastrouhaného eidamu
oříšek másla
pepř
sůl
2 vejce celá
1 žloutek

Postup přípravy receptu

  1. Začneme přípravou tzv. křehkého těsta. 250 g mouky si vysypeme na přípravnou plochu. Uprostřed si uděláme ďolík, přidáme studené máslo nakrájené na menší kousky, vejce a špetku soli. Vše nožem prosekáme až nám zůstanou žmolky másla obalené moukou. Potom začneme těsto hnětat ručně, ale né moc dlouho aby nám moc nezteplalo.

  2. Hroudu těsta obalíme fólií a dáme do lednice minimálně na 30 minut odpočinout.

  3. Po "spaní" těsto vyválíme do připravené formy, tak abychom měli okraje cca 2 cm vysoké. Dno těsta propícháme vidličkou.

  4. Pórek očistíme a nakrájíme na kolečka 0,5 cm široké. Ty pak osmahneme na oříšku másla dozlatova na pánvičce stačí 7 minut.

  5. Dvě vejce, žloutek, smetanu, sůl a pepř dáme do misky a prošleháme vidličkou.

  6. Na propíchané těsto dáme pórek, sýr eidam (trochu si ho schováme na horní část) a vše zalijeme smetanou.

  7. Dáme do trouby na 180°C asi 45 minut. Deset minut před koncem můžeme posypat povrch zbytkem sýru.

Poznámka od kuchařky

Quiche je slaný koláč, již několikrát byl na stránkách uvedený, ale ani jednou má oblíbená jednoduchá sezóní varianta s pórkem.

Vyzkoušela jsem i jeden malý Quiche viz obrázek. Výborně se hodí i jako předkrm. Kdo che může přidat do Quiche šunku nebo slaninu na kostky nakrájenou. Výborná variace je i kozí sýr se špenátem.

Komentáře k receptu Quiche z celozrnné mouky s pórkem

Tématické fráze: porkovy quiche koláče z celozrnné mouky celozrnny slany kolac slaný koláč z celozrnné mouky quich celozrnná mouka recepty celozrnný koláč quiche se špenátem quish porkovy slaný celozrnný koláč recepty z porku celozrnný kiš quiche porkový recept na pórkový quiche quish z celozrnné mouky quich se špenátem celozrnný koláč slaný quiche recept slaný koláč s porkem guiche s pórkem recepty z celozrnné mouky