Rybí roláda

Ryby Doba přípravy: 60minut 12 názorů

Ryby Doba přípravy: 60minut 12 názorů

Suroviny

500 g vařené rybí maso
1 cibule
mletý pepř
sůl
máslo na vymazání plechu
muškátový oříšek nebo květ
3 vejce
strouhanka na obalení
olej na smažení
Omeleta:
250 ml mléka
1 vejce
sůl
asi hrst hladké mouky

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené maso vykostíme, přidáme pokrájenou cibuli, ochutíme špetkou pepře, solí a nastrouhaným muškátovým oříškem nebo květem, přidáme dvě vejce a dobře promícháme.

  2. Pak si připravíme těsto na omeletu , mělo by být středně husté. V mléce rozšleháme vejce, osolíme a zašleháváme postupně hladkou mouku. Těsto rozlijeme na máslem vymazaný plech, mělo by být asi v 3 mm silné vrstvě.

  3. V předehřáté troubě upečeme. Upečené těsto vyklopíme, naneseme na něj stejnoměrně rybí směs, srolujeme do rolády. Roládu nakrájíme asi na 3 cm silné porce. Roládky sepneme párátkem, namočíme v rozšlehaném vejci, obalíme ve strouhance a usmažíme v rozehřátém oleji. Příloha - vařené brambory, bramborová kaše, zeleninový salát, apod.

Poznámka od kuchařky

Recept byl v sešitě dobré kuchyně - Sladkovodní ryby zdravě a pestře, autoři - Jan Tlach a Rudolf Berka

Komentáře k receptu Rybí roláda

Tématické fráze: rybi rolada rybí rolády roláda z ryb rolada z ryby rybí roláda recept rybý roláda ribí prsty a bramborová kaše rolady z ryb vařené rybí maso roláda rybí www rybi rolada vařené rybí maso recepty rybý prsty a bramborová kaše recept rybí roládka - recept rybí maso vařené recept na rybí roládu rybi r'olada sushi, roláda z ryby rybí mletá roláda rybi rolada postup