Maminčin dortík

Dorty Doba přípravy: 1 - 1,5 hodiny 3 názory

Dorty Doba přípravy: 1 - 1,5 hodiny 3 názory

Suroviny 10 porcí

Těsto (na kulatou dortovou formu o průměru 21 cm):
150 g hrubé mouky
140 g moučkového cukru
4 vejce
4 lžíce horké vody
1/2 sáčku prášku do pečiva
Krém 1:
2 smetany ke šlehání
2 ztužovače šlehačky
4 plátky želatiny
Krém 2:
1 Salko
1 máslo
Marcipán:
10 dkg sušeného mléka
20 dkg moučkového cukru
5 dkg ztuženého 100% tuku
troška vody (asi 2 lžíce)
růžové potravinářské barvivo
Ozdoba:
cukrářské ozdoby: malé růžičky, berušky, čokoláda

Postup přípravy receptu

  1. Těsto: Do mísy nasypeme větší část cukru, přidáme žloutky a horkou vodu. Elektrickým šlehačem ušleháme suroviny v míse až hmota zhoustne a získá bílou barvu. Z bílků ušleháme tuhý sníh z bílků a postupně do něj zašleháme zbývající cukr. Do žloutkové hmoty vmícháme opatrně sníh z bílků a nakonec přidáme mouku s práškem do pečiva. Těsto nalijeme do připravené dortové formy a pečeme na 150°C asi 30 - 35 minut.

  2. Krém 1: Smetany ke šlehání vyšlehéme a přidáme ztužovače, nakonec přidáme vymačkané plátky želatiny, které jsme předem nechali nabobtnat ve troše vody (postup najdete na obalu).

  3. Krém 2: Uvaříme Salko (min. 2 hodiny) a zašleháme do něj máslo.

  4. Marcipán: Všechny suroviny zpracuje v těsto a necháme v chladničce odpočinout.

  5. Vychladlý korpus rozřízneme na 3 části, a promažeme je jednou smetanovým krémem a pak karamelovým krémem. Jedním z krémů potřeme povrch celého dortu a položíme na něj vychladlý rozválený marcipán. Marcipán, který přečnívá opatrně odřízneme a můžeme založit pod dort, nebo jen lehce přitiskneme na spodním okraji dortu. Pak už jen dozdobíme cukrářskými ozdobami a je hotovo :-).

Poznámka od kuchařky

Marcipán je dobrý válet na potravinářské fólii, protože jde lehce přenést na dort, netrhá se a nepřichytává se k podložce.

Pokud dort neděláte pro děti, je dobré rozřízlý korpus pokapat lehce rumem.

Komentáře k receptu Maminčin dortík

Tématické fráze: maminčiny recepty maminciny maminčiny recepty slané dorty maminčiny recepty marcipan maminčin čokoládový dort maminčiny cukroví recepty dorty maminřiny recepty lehký dortík se smetanovým krémem maminčiny recepty-dorty maminčiny recepty maminčiny receptydorty maminčiny recepty cz dortíčky slané dorty maminčiny recepty maminčin recepty mamiciny recepty na ovocne kolace mamičiny dorty maminciny recepty.cz/dorty dorty k narozeninám kuchařka maminčiny recepty malý dortík maminčiny mamincin krem na dorty recepty