Slané koláčky s Pancettou

Colombo65 Kuchař: Colombo65

Doba přípravy: 30 minut 4 porce Slané pečivo 19 názorů

Suroviny

100 g Pancetty (cca 14-16 plátků)
2 rolované pláty listového těsta
mrkev
kořen petržele
cibule
hrášek
1 vejce
kmín
hrubozrnná sůl
kečup
Recept si zatím oblíbilo 10 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Pláty listového těsta rozložíme a za pomoci vykrajovátka nebo velké sklenice vykrájíme 24 plných koleček. Z 16 plných koleček listového těsta vykrojíme malou sklenicí (štamprlkou) vnitřní část, tak aby nám vznikly kroužky.

  2. Na plech dáme pečící papír a nejprve položíme 8 plných koleček těsta. Potřeme rozmíchaným syrovým vejcem, položíme na každé kolečko kroužek z těsta a opětovně natřeme vejcem a položíme poslední kroužek těsta.

  3. Do vzniklého, jakoby listového talířku dáme malou lžičku kvalitního hustého kečupu a na másle podušenou zeleninovou směs (malou lžičku).

  4. Na zeleninovou směs položíme jeden, ale nejlépe dva plátky tence nakrájené Pancetty.

  5. Okraj těsta potřeme rozmíchaným vajíčkem, posypeme přiměřeně celým kmínem a hrubozrnnou solí.

  6. Vložíme do rozehřáté trouby a pečeme do zlatova. Podáváme mírně teplé. Studené nevyzkoušeno jak chutná, neboť nemělo co vystydnout.

Poznámka

Podáváme jako výbornou pochutinu k pivu, vínu a hlavně kvalitnímu fotbalu, takže nepodávejte v sobotu 3.9.2011 při utkání Skotsko-Česká republika :(

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 8 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Slané koláčky s Pancettou

Předchozí 1 2

Tématické fráze: slané pochutiny z listového těsta slané koláčky slané pochutiny recepty slané paštičky pochutiny k vínu recepty pochutiny k vínu sýrárna slaný slane pochutiny k pivu a vinu slané koláčky z listového slané pochutiny k pivu recepty - pochutiny k pivu slané listové těsto slané pochutiny teceptx slané pochutiny recept slané koláče slané koláčky z listového těsta recepty pochutiny k pivu italské slané kroužky slane susenky k pivu a vinu recept slané pokušení k vínu

Zapomněl/a jsem heslo