Přírodní žampiony s jogurtovým dipem

Pro začátečníky Doba přípravy: 10 minut smažení 23 názorů

Pro začátečníky Doba přípravy: 10 minut smažení 23 názorů

Suroviny

větší tvrdé uzavřené žampiony i s nožkou
250 ml oleje
bílý jogurt
1/2 menší cibulky
1 sladkokyselá okurka
trochu soli
trochu mletého pepře

Postup přípravy receptu

  1. Čerstvé, tvrdé žampiony o průměru asi 8cm si sloupneme, nožku ponecháme, jen ji trochu zařízneme, aby na řezu nebyla okoralá.

  2. Do hlubšího kastrůlku dáme rozehřát olej, plamen ubereme na minimum, vložíme žampiony a smažíme po 5 minutách z každé strany do hezké zlatavé barvy.

  3. Mezitím si na droboučko nakrájíme očistěnou cibulku, sladkokyselou okurku a vše smícháme s bílým jogurtem. Dochutíme solí a pepřem.

  4. Osmažené žampiony dáme na ubrousek odsát od tuku, klademe na talíř, přidáme dip a nějakou čerstvou zeleninku a můžeme podávat.
    Jako příloha se hodí pečivo, ale můžou být i uvařené brambory posypané čerstvou nasekanou petrželkou.

Poznámka od kuchařky

Takto připravené žampiony jsou krásně šťavnaté a velice chutné.

Dělala jsem si porci jen pro sebe ze dvou větších žampionů. Na dip jsem použila i zbytek francouzského dressingu (2PL), který jsem smíchala se 4 PL bílého jogurtu. Pokud máte načatou tatarskou omáčku nebo Majolku®, můžete trošku do jogurtu přidat, ale nemusí být.

Komentáře k receptu Přírodní žampiony s jogurtovým dipem

Předchozí 1 2

Tématické fráze: přírodní smažené žampiony žampiony v přírodě přírodní žampiony zampiony na prirodno dip se žampiony zampiony s jogurtem smažené prirodni žampiony dip z žampionů zampiony prirodne jogurtový dip k žampionům žampiony recepty dip ze zampionu smažené žampiony přírodní recept přírodní žampiony zampiony prirodne recepty dip k žampiony recepty přírodní zampiony dip s žampiony dip k žampionům žampiony a bílý jogurt