Ruské vejce v toastové mističce

Pro začátečníky Doba přípravy: do 20 min 50 názorů

Pro začátečníky Doba přípravy: do 20 min 50 názorů

Suroviny 4 misky

4 ks toastového chleba
bramborový salát
4 kolečka šunky nebo šunkového salámu
4 kolečka suchého-libovolného salámu
tatarská omáčka
2 ks vajec uvařených natvrdo
zelený hrášek
kukuřice podle chuti
červená kapie na ozdobení-zcela podle chuti každého z nás

Postup přípravy receptu

  1. Zapékací mističky si vymažeme máslem. Toastový chleba si mírně přes sáček rozválíme-ne moc, trhal by se. Troubu si vyhřejeme na 250°C.

  2. Do každé mističky opatrně vložíme po jednom plátku toastového chleba a malinko přitlačíme ke dnu. Pokud se udělají menší trhlinky, nevadí, ty pak přikryjeme šunkou.

  3. Dáme péct na cca 7 minut. Po upečení je v miskách necháme úplně zchladnout, pak opatrně vyklopíme.

  4. Do každé misky na dno dáme šunku nebo šunkový salám, bramborový salát (asi lžíci), půl vajíčka, kolečko suchého salámu, hrášek a zakapeme tatarkou.

Poznámka od kuchařky

To, co si do mističek dáme je zcela na chuti každého z nás, může to být kousek rybky, může to být jiný, než bramborový salát, barevná kapie...

Komentáře k receptu Ruské vejce v toastové mističce

Předchozí 1 2 3 4

Tématické fráze: ruské vejce malé zapékací mističky chlebíček s ruským vejcem recept ruské stranky napady chlebíčky s ruským vejcem recept ruské vejce recept ruské vejce v aspiku ruský chleba miska na ruské vejce mističky z toastového chleba toustové mističky ruské vejce v toustového chleba ruské vejce v aspiku recept toast vejce recept na ruské vejce ruská vejce recepty na ruská vejce v aspiku zapekací mističky toustové jednohubky toustové košíčky