Pangasius na rajském protlaku a na zelenině

Suroviny

800 g chlazeného Pangasia
1/2 celeru
2 mrkve
1 petržel
1 citron
1 velky rajský protlak
sůl
3 PL másla
(vývar z Pangasia)
zelená nať z cibulek

Postup přípravy receptu

  1. Filety z pangasia očistíme, prosolíme, prokapeme citronovou šťávou, prosypeme kořenovou zeleninou a vložíme na 10 minut do rajského protlaku.

  2. Mezitím si odebereme dva fiĺety na rybí vývar.

  3. Takto připravené rybí maso vložíme do pekáčku, podlijeme vývarem z ryb a pomalu pečeme asi 20 minut.

  4. Ke konci pečení přidáme 3 polévkové lžíce másla. Podáváme s bramborem nebo s bramborovým domácím salátem .Zdobíme pokrájenou mladou cibulkou.

Poznámka od kuchařky

Pangasia jsem měla tentokráte chlazeného, musím přiznat, i když je dražší, nedá se toto rybí maso srovnávat z hluboko zmraženým pangasiem, je to opravdu něco jiného, ryba je růžová a chutově zcelá jiná.

Komentáře k receptu Pangasius na rajském protlaku a na zelenině

Tématické fráze: filé na protlaku a zelenině treska na protlaku a zelenině rajský protlak a ryba pangasius na kořenové zelenin recept na rajský protlak peceny protlak pangasius s protlakem ryba protlak zelenina pangasius zapečený s bramborami a rajským protlakem pangas na kořenové zelenině zmražený pangas na zelenině rybi filet v rajskem protlaku filety v rajske pangasius na celeru s jablky ryba v rajskem protlaku recepty s pangaciem paglia e fieno jak upravit dietní recept s pangaciem pangasius v zelenině pangasius na zelenině