Chlodnik z červené řepy

Suroviny 4 porce

1 l vývaru (drůbeží, hovězí)
4–5 ks červené řepy
1-2 okurky
7–8 ředkviček
čerstvý kopr
250 g zakysané smetany
3 vařená vejce
1 citron
Sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Řepu upeču v troubě nebo uvařím v celku. Oloupu a nastrouhám a krátce povařím ve vývaru. Nechám vychladnout.

 2. Pokrájím okurky, ředkvičky, kopr a vložím do vychladlého vývaru. Osolím, opepřím, ochutím citronovou šťávou. Přidám smetanu, promíchám a nechám dobře vychladit v ledničce.

 3. Před podáváním do talíře vložím pokrájené vařené vejce a zalijeme chlodnikem.

 4. Variantou může být z mladé - vyjednocené - červené řepy "botwinky". Řádně ji umyji a použiji celou i s listy. Pokrájím a zaliji vývarem, jen tak, aby řepa byla lehce zakrytá. Vařím do změknutí a dále viz výše. Někteří dávají i utřený česnek, ale to se mi nějak bije s mladým koprem.

Komentáře k receptu Chlodnik z červené řepy

 • 1974andrea 1974andrea

  Miloši, tohle je naprosto dokonalá osvěžující luxusní záležitost :yes:. Kdo ochutná, musí potvrdit. Dělala jsem prvně, ale bude na stole dost často. Dala jsem podle jednoho polského receptu i mladé listy s řapíky, někde jsem dokonce viděla, že se dělá pouze z listů s řapíky. No je to prostě super. Posílám fotky ;-)

  Odpovědět

 • Eliza Eliza

  Miloši, ráda zkouším recepty, které mi byly neznámé a tak v těchto horkých dnech došlo i na tuto polskou specialitu..:yes: Je výborná a osvěžující, děkuji za recept.:-p Posílám výsledek mé realizace a bod, samozřejmě:yes:.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Chlodnik znám, ale nikdy jsem nedávala vejce,ředkvičky a okurku, ovšem může to být zajímavá obměna. Spíš dělám tu 2.variantu a vlastně jen řepu, kopr a zakysanku. Vzkouším ;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: cholodnik polévka chlodnik polská polévka z červené řepy polský chlodnik polski chlodnik recepty z červené řepy polská polévka chlodnik chlodnik polévka chlodnik polski polská řepná polévka cholodnik recept polský salát z červené řepy recept na listy z červené řepy cholodnik polévka červená řepa recept chlodnyj polevka chlodnik recepty polský cholodnik polévka cholodnik polský recept cholodnik