Sekaný řízek s tvarůžky, červenou paprikou a pivní omáčkou

Suroviny

600 g mletého vepřového masa
1 rohlík
300 ml tmavého piva „ležáku"
2 žluté papriky
2 červené papriky
2 vejce
sůl
pepř
sladká mletá paprika
olej
1 větší cibule
200 ml 12% smetany
1 balíček Olomouckých tvarůžků

Postup přípravy receptu

  1. Rohlík nakrájíme a namočíme do 250 ml piva. Olomoucké tvarůžky nahrubo nastrouháme. Papriky omyjeme, očistíme a tři papriky pokrájíme na malé kostičky.

  2. Rohlík vymačkáme, přidáme do připraveného mletého masa s pokrájenými kostičkami paprik, vejci, nahrubo nastrouhanými tvarůžky, solí, pepřem a mletou červenou paprikou.

  3. Z této masové směsi vytvarujeme řízečky a opékáme je na rozehřátém oleji 10-12 minut z každé strany.

  4. Cibuli oloupeme a nadrobno nakrájíme. Zbylé papriky nakrájíme na malé kostičky. Cibuli necháme zesklovatět na oleji, přidáme kostičky paprik, osolíme, opepříme a opékáme cca 8 minut.

  5. Řízky vyjmeme z pánve, zbavíme papírovým ubrouskem přebytečného tuku a udržujeme v teple. Vypečený tuk od řízků zředíme zbylým pivem, přidáme smetanu, osolíme, opepříme a krátce povaříme.

  6. Opečené kostičky paprik rozdělíme na talíře, poklademe sekanými řízky a podlijeme omáčkou. Zdobíme pažitkou nebo petrželkou.

Komentáře k receptu Sekaný řízek s tvarůžky, červenou paprikou a pivní omáčkou

Tématické fráze: co se zbylými řízky sekany tvaruzkovy rizek sekaná s tvarůžkama mlety rizek plneny tvaruzkama sekaná s tvarůžky plněný sekaný řízek olomoucky sekany rizek pivni veprovy rizek mletý řízek s tvarůžkama řízky s tvarůžkama sekaný řízek řízky s tvarůžky tvarůžky co se zbylymi rizky? co ze zbylýmy řízky mletý tvarůžkový řízek mletý ležák co se zbylimy řízky recepty ze sekany sekany plneny rizek