Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jemné zapečené brambůrky

Hodnocení receptu je 4,7 (8×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

sunny.sofi sunny.sofi

Snadný

Doba přípravy 90 min Doba přípravy: 90 min

90 min (90 min příprava)

Suroviny pro 6

6

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 530 kJ /
2 278 kcal
Bílkoviny172,50 g
Tuky58,75 g
Vláknina33,00 g
Cholesterol 350 mg
Sodík 5,29 g
Sůl12,25 g
Sacharidy248,25 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Syrové brambory oškrabeme a nastrouháme na velmi tenké plátky (já používám robot, je možné i na struhadle nebo nožem - asi 2-3 mm). Krok 2: Dáme do mísy, osolíme, opepříme a zalijeme smetanou. Krok 3: Pak rukama pořádně promícháme - plátky brambor by se měly oddělit a pořádně obalit smetanou. Přimícháme na kostičky nakrájené uzené maso. Krok 4: Přendáme do máslem vymazaného pekáče a pečeme naplno (mám plynovou troubu) asi půl hodinky. Krok 5: Pak zasypeme nahrubo nastrouhanou goudou a dopečeme mírněji dozlatova (asi zase půl hodinky).

Zveřejněno 23. 12. 2012

Poznámka autorky sunny.sofi

Jak se vaří/pečou slabounká kolečka syrových brambor přímo v té smetaně, k tomu vůně uzeného nebo šunky - prostě pohádka. A zase je to snadné na přípravu, což já ráda:-)

Ještě P.S.: Čím větší pekáč a tudíž nižší vrstva brambor, tím lepší (mě to vyšlo na asi 3 - 4 cm na výšku)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jemné zapečené brambůrky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/5K2R

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jemné zapečené brambůrky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/5K2R

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (9)

Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Odpovědi k nim se zobrazují od nejstarších.

sunny.sofi: dnes jsem dělala už podruhé :yes: je to mňamka:-p která chutná i studená, když něco zbude;-):-))

sunny.sofi::-) chybí mi tu moooc smajlíků.. teď zrovna ten pusinkující:-8:-8;-):-):-D

rebeka: Milá rebí, díky moc,:-K
i tobě krásnou vánoční noc.:-)
Ať se naše bříška mají
a vánočních dobrot se pěkně nají:-p:
Přeji radost a pohodu, pěkné dny,:-)
o jakých každý "rebík" sní.:-K

Děkuji a i tobě krásné Vánoce:-K:-)):-K

líbí se mi ta poznámka.. zní to jako pohádka:-K všechny chutě spolu ladí, naše bříška hezky hladí:-):yes:
za brambůrky jako květ, dá ti rebi bod jak svět;-):-D
sluníčková sofi, přeju šťastné a veselé;-):-):-K

jarda Kadic, PatkovaKaterina: Děkuji moc:-K, i když brambory moc nemusím, tohle je opravdu vynikající úprava:-p Budu ráda, když zkusíte:-)

Díky za připomenutí,už dlouho jsem nedělala a přitom to tak ráda:-p:-p

Já to teda beru, šéfe!:-p:-p:yes::yes:

Tématické fráze:
jak se pečou brambůrky, sýrove brambůrky, zapečené brambůrky, bramburky ze syrovych brambor, brambůrky z goudy se slaninou, bramurky zapečené brambory, recept na brambůrky, jak se dlouho pecou gratinovane brambory?, syrove bramburky recept, pusinkujici smajlik

Suroviny:
brambory, smetana 33%, sůl, pepř, uzené moravské, máslo, sýr gouda

Naposledy jste si prohlédli

Zapoj se do programu Foodie! Sbírej body za své aktivity. Body pak proměníš za skvělé odměny. Bez zapojení nemůžeš dostat body za přidání fotografie.
Zapojit se

Přidat fotografie receptu