Ptáčky z kuřecích stehen

Drůbeží maso Doba přípravy: asi 1 a půl hodiny 7 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: asi 1 a půl hodiny 7 názorů

Suroviny 4-pro velké jedlíky

4 větší kuřecí čtvrtky
olej
velká cibule
2 vejce na tvrdo
2 nožky párku
2 sterilované okurky
4 plátky slaniny
sůl
pepř
hořčice
mouka nebo jíška
příp. kořenová zelenina

Postup přípravy receptu

 1. Čtvrtky vykostit, z kostí vývar. Plátky masa osolit, opepřit, pomazat hořčicí, naplnit jako klasické "španěláky" a zajistit, jak jsme zvyklí - já spichuji párátky.

 2. Ptáčky opéct zprudka na tuku, vyjmout.

 3. Potom osmažit cibuli, případně kořenovou zeleninu. Zasmažit lžíci hořčice, přidat maso, podlít vývarem a dusit doměkka. Dochutit, zahustit. Jsou brzy hotové, dobré, levné. Pro vysvětlení: Pokud použijeme kořenovou zeleninu, omáčku rozmixujeme a mouka není potřeba. Snažím se mouku nebo jíšku na zahušťování používat co nejméně, např. u hustých polévek (bramborová, čočková, hrachová), stačí část polévky rozmixovat tyčovým mixerem.

Poznámka od kuchařky

Hezký den a dobrou chuť!

Komentáře k receptu Ptáčky z kuřecích stehen

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Moc chutná dobrota:-p:yes::yes:Dá se dělat z různého masíčka:-)S tím zahušťováním máš pravdu.Také místo mouky,nebo zásmažky hotovou šťávu raději tyčákem namixuji.Ta Tvá šťávička vypadá moc dobře:-Ka ten hlávkový salát-no,prostě mňam obídek:-p:yes:

  Odpovědět

 • Alexiss Alexiss(autor receptu)

  Dobré ranko a děkuji za bodíky.Kuřecí čtvrtky používám často,roli hraje i cena.Několikrát jsem dělala i svíčkovou,je dobrá,jen to chce na podlití pořádný vývar,vzhledem ke krátké době přípravy.:-)

  Odpovědět

 • aisha aisha

  Pekne..:yes::yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Když mohou být z krůtího, proč ne ze stehen kuřete??:-p:yes:

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

 • BILKOVAI BILKOVAI

  Hmmmm:-p:-*:yes:

  Odpovědět

 • Daduli Daduli

  :-p to vypadá dobře, a mám vymyšlené co zítra na oběd

  Odpovědět

Tématické fráze: oběd z kuřecích stehen kuřeci steiky recepty z kuřecích stehen kuřecí ptáčky recepty na kuřecí stehna plněné krutí steiky kuřecí stehna jako ptáčky kuřecí roládky ze stehen kuřeci ptaček stehno kuřecí role dá oběd z kuřecích čtvrtek ptacci z kurecich stehen recepty z kurecich stehenich rizku kuřecí steiky jako ptáčky priprava kurecich stehen recepty ze kuřecích stehen kuřecí ptacci svíčková z kuřecích stehen co se da udelat z kurecich stehen kuřecí čtvrtky svíčková