Čočkový salát s mrkví - vegan

Suroviny

- 200 g čočky
- 1-2x mrkev
- 1x sojanéza (nebo tofunéza)
- 1x cibule
- 1x bobkový list
- sůl
- pepř

Postup přípravy receptu

  1. Čočku namočíme na hodinku do vody. Vodu si slijeme, přilijeme novou a vaříme s bobkovým listem dokud nezměkne. Ke konci vaření osolíme.

  2. Mezitím si nakrájíme na drobno cibuli a nastrouháme mrkev (já strouhám nejprve jednu, pokud je jí málo, přidám druhou).

  3. Po dovaření čočku scedíme, vyhodíme bobkový list a smícháme s cibulí a mrkví. Přidáme sojanézu a vše dohromady promícháme. Dochutíme solí a pepřem, i když někdy není potřeba :). Salát je výborný s čerstvým pečivem :)

Poznámka od kuchařky

Takto připravený salátek je veganský pouze z rostliných surovin, tzn. bez použití surovin živočišného původu (mléko, maso, vejce, sýr).

Veganská výživa je velmi zdravá a bohatá na vitamíny, viz. webové stránky, na kterých se dozvíte více:

http://www.vegan-fighter.com/

Veganské recepty:

http://veganodaktyl.veganka.cz/

Komentáře k receptu Čočkový salát s mrkví - vegan

Tématické fráze: čočkový salát čočka s mrkví veganský čočkový salát vegansky salát mrkvový salát s čočkou čočkový s mrkví čočkový salát s mrkví a vejcem recepty na salát veganský recepty na zdravou víživu čočkoví salat sojanéza použití sojanéza použití čočkový salát recept vegan recepty recept na čočkový salát veganská čočkový salat výborný čočkový salát recept s mrkví čočkvý salát s mrkví veganske salaty recepty jarní čočkový salát cockovy salat smrkvi