Cukety plněné masem, kuskusem a sušenými rajčaty s cuketovým pyré

Suroviny 2 porce

2 kulaté cukety
150 g kuřecích prsou
1/2 hrnku kuskusu
8 sušených rajčat
50 - 60 g tvrdého sýru strouhaného
15 lístků bazalky
1 stroužek česneku
plátek másla
lžíce oleje
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Troubu jsem si zapnula na 180°C.

 2. Z cuket jsem si odřízla vrch a vydlabala je. Nechala jsem cca 1cm tlustou stěnu.

 3. Kuřecí jsem nakrájela na malé kousky a rozemlela v mixéru (asi jsou i řeznictví, kde by mi namleli kuřecí, ale prozatím jsem na něj nenarazila, setkávám se spíše s mletým hovězím a vepřovým, tudíž jsem mlela sama - zásadně nedoporučuju tyčový mixér, pak se maso změní v pastu).

 4. Kuskus jsem si vsypala do malého hrnce, lehce osolila a zalila vařící vodou (prostě podle návodu) a nechala odstát. Poté jsem do něj vhodila plátek másla a na ohni prohřála.

 5. Rajčata jsem si podélně překrojila napůl a krájela na 0,5cm kousky.

 6. Smíchala jsem maso, kuskus, rajčata, do toho jsem natrhala cca 10 lístků bazalky a přimíchala na drobno pokrájenou lžíci z vnitřku cukety a většinu na jemno nastrouhaného sýru, osolila jsem a opepřila. Směsí jsem posléze naplnila cukety, navrch ještě posypala sýrem a dala na cca 45minut zapéct.

 7. Neboť mi bylo líto vyhodit vydlabaný vnitřek cukety, rozmixovala jsem jej s 2 pokrájenými sušenými rajčátky a asi lžící vody na pyré.

 8. Těsně před vyndáním cuket z trouby jsem si na oleji krátce orestovala prolisovaný česnek, aby moc nezhnědl a nezhořkl, vlila jsem pyré, dochutila jej solí a pepřem a natrhala jsem do něj zbylé lístky bazalky.

Komentáře k receptu Cukety plněné masem, kuskusem a sušenými rajčaty s cuketovým pyré

 • hanes24 hanes24

  Musel jsem si recept ještě dvakrát přečíst a už je toho plná pusa, cítím tu dobrotku, nemám ve zvyku psát dvakrát komentář, ale tento recept mě rozparádil.:yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • hanes24 hanes24

  Recept přišel pozdě, už nemám cuketky, ukládám a udělám za rok:yes::yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

 • spagetka spagetka

  To vypadá dobře ;-):-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: plněné cukety kulata cuketa s mletym masem plnene cukety kurecim masem a kuskusem plněné kulaté cukety rajcaty plněné cukety se susrnymi rajcaty cuketa plněná kuřecím masem a kuskusem cuketa plněná kuskusem a mlety masem kuskus s cuketou a mletým masem plněna cuketa mletym masem a kuskusem plněná cuketa se sušenými rajčaty a sýrem plněné kulaté cukety cuketa plnena mletym masem a kuskusem kulaté cukety plněné hovězím masem plněněé cukety kuskus plnena cuketa s kuřecí masem cuketa plněná kuskusem a kuřecím masem cuketa,kuskus,rajčata cuketa kuřecí maso s kuskusem cuketa plněná hovězí maso cuketa plněná kuřecím masem s kuskusem