Brokolice "vařená" v mikrovlnce

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 10 min. celkem, z toho vlnění cca 4 minuty 10 názorů

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 10 min. celkem, z toho vlnění cca 4 minuty 10 názorů

Suroviny

1 balení brokolice (500 g - omýt, rozebrat na růžičky)
sůl
1 PL vody

Postup přípravy receptu

 1. Růžičky brokolice rozložit na talíř v 1 vrstvě, jemně posolit a podlít lžicí vody.

 2. Celé i s talířem vložit do mikrotenového sáčku a sáček uzavřít (např. zahnout pod talíř), pak vložit do mikrovlnné trouby, vlnit 3,5 - 4 minuty na plný výkon (u mně 800 W), vyndat (při rozbalování pozor na vařící páru) a brokolici hned zchladit (aby víc nezměkla a udržela si barvu). Brokolice by měla být vařená na skus a připravená tak k přímé konzumaci nebo k dalšímu zpracování.

Poznámka od kuchařky

Takto vařenou brokolici jsem použila na pomazánku:

http://www.toprecepty.cz/recept/38420-pomazanka-z-...

Komentáře k receptu Brokolice "vařená" v mikrovlnce

 • magdalenka magdalenka(moderátorka)

  maiva:Nemusíš sa báť, ja to tiež zvyknem takto variť (aj karfiol). Stačí voda z umytia. Brokolicu nesolím, len dám na tanier, prikryjem roztrhaným mikroténovým sáčkom, dokola zahnem ten mikrotén pod tanier, ale aby para mohla uniknúť. Uvarenosť brokolice kontrolujem vpichnutím vidličky. Nič sa nevyvarí do vody, je to jednoduchšie ako variť vo vode - napr. ak brokolicu idem zapekať.

  Odpovědět

 • maiva maiva

  Nadja: Nadji, určitě dobrý nápad na rychlovku. Mám ale obavy, nikdy jsem v mikrovlnce nevařila. Brokolici máme poměrně často, je skvělá:-p+:yes:

  A moc pěkná fotka:yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja(autorka receptu)

  tejaja: Terezko, děkuji za vyzkoušení a hlavně za krásné fotky.;-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Doteraz som varila brokolicu v pare, dnes som vyskúšala v mikrovlnke. Je to ok, rýchlejšie a pohodlnejšie.
  Dala som do mikroténového vrecka, žiadnu vodu, jediná kvapalina bola tá, čo ostala po opláchnutí brokolice na nej, a varila som na max 2 min, úplne to stačilo. Super, díky za nápad. :yes:;-)

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Nadja: Naděnko v pohodě, já problém nemám, pokud to vyhovuje,tak je vše :yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja(autorka receptu)

  Jana Pá: tak to já nejsem in, držím se hodně svých starých receptů po mamince i po babičce, ale když si mohu ušetřit čas či námahu pomocí moderní techniky, tak to využiji.;-)

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Dle čtení v MF Dnes - kuchaři, kteří jsou :yes:, mikro-vlnou troubu moc nepoužívají, skoro nikdy, ale já osobně ji na ohřívání jídla používám, ale vařit v ní neumím, takže k receptu určitě to jde, ale já raději na hrnci v pařáku, nemám nic proti receptu, jen říkám můj názor;-)

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Nadi, když si to chci urychlit, dělám stejně, jen nepoužívám sáček, ale poklici do mikrovlnky, ale každopádně taky takto využívám tuhle troubu :-D:-D;-):yes::yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja(autorka receptu)

  v.kom: ;-) Raději používám talíř - je s ním snadnější a pro mne bezpečnější manipulace než se sáčkem naplněným vařící náplní, ať už je to brokolice, brambory,...
  :-O A tu vařenou brokolici stejně musíš dát na talíř - nebo ji konzumuješ přímo ze sáčku?:-O

  Odpovědět

 • v.kom v.kom(neregistrovaný)

  Talíř s vodou není potřeba. Stačí brokolici vložit do sáčku, sáček mírně zatočit a vložit do MV trouby na 2-3 minuty.Bez práce a nádobí a je hned hotovo

  Odpovědět

Tématické fráze: vařená brokolice vařená brokolice recept brokolice z mikrovlnky brokolice v mikrovlnné troubě brokolice varena brokolice jak uvarit brokolici brokolice recepty brikolice v mikrovlnce vařená brokolice recepty brokolice v mikrovlne troube brokolica varena brokolice v mikrovlnná trouba brokolice v mikrovlnné troubě recepty mikrovlnka recepty vařená brokolice s bramborem brokolice mikrovlnka vařenà brokolice s brambory brokolice z trouby brokolice v mikrovnce