Candát na smetaně a červeném víně

Ryby Doba přípravy: 40 minut 1 názor

Ryby Doba přípravy: 40 minut 1 názor

Suroviny 3-4 porce

800 g candáta
60 g másla
1 cibule
1 dl červeného vína
2 dl smetany
tymián
sůl
citronová šťáva
pórek

Postup přípravy receptu

  1. Očištěného a omytého candáta nakrájíme na porce, opepříme, osolíme, a pokapeme trochou citronové šťávy. V pekáči rozpustíme máslo, přidáme na kolečka nakrájenou cibuli a pórek. Mírně osmahneme.

  2. Do tohoto základu vložíme candáta, podlijeme vínem, přelijeme smetanou, posypeme špetkou tymiánu a pečeme v troubě. Podáváme s opečeným bramborem.

Poznámka od kuchařky

Candát obecný patří mezi ušlechtilé druhy ryb a proto je pravidelně vysazován do revírů jako doplňková ryba. Má protáhlé tělo, z boků zploštělé. Na hřbetě se nachází dvě hřbetní ploutve. Břišní ploutve jsou umístěny hned za úrovní prsních. Tělo je zbarveno šedě s odstíny zelené. V mládí jsou na bocích zřetelné svislé tmavé pruhy. Dorůstá do délky až 130 cm a hmotnosti 21 kg. Nejstarší známý exemplář měl 25 let.

Původní domovinou candáta je povodí Dunaje a Volhy. Odtud se postupně rozšířil do střední a západní Evropy. Obývá především velké, pomalu tekoucí úseky řek, údolní nádrže a rybníky. Jedná se o hospodářsky nvýznamnou dravou rybu Česka. Řada rybářů se specializuje právě na lov tohoto druhu. Mezi labužníky je oblíben pro konzumní kvalitu svého masa.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Cand%C3%A1t_obecn%C3%...

Komentáře k receptu Candát na smetaně a červeném víně

Tématické fráze: candat na vine se smetanou candát se smetanou candat na vine s pórkem pečení candát na smetaně candat na červené candát recepty se smetanou candát wikipedie candát recept candát nasmetane candát recepty candát se smetanou recept recept candát s porkem ryba na červenem víně candát na smetaně s pórkem candát se smetanou na víně candat s opecenym bramborem candat pečeny labužník candáta wikipedie candát na pórku recepty candát se smetanou