Vepřová plec na grilu

Suroviny

5 plátků libovější vepřové plece (můžeme použít i krkovici)
150 ml rajčatového protlaku z krabičky
1 lžíce oleje
1 palice pečeného česneku/odkaz na česnek je uveden v poznámce
8 lístků šalvěje nakrájené nadrobno
sůl
mletý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Do uzavíratelné misky dáme rajčatový protlak, olej, nasekanou šalvěj a ze slupky vymačkaný pečený česnek. Přidáme špetku pepře a vše dobře prošleháme.

  2. Plátky masa naklepeme, nařízneme na okrajích a vložíme do marinády. Necháme v lednici marinovat nejlépe do dalšího dne.

  3. Poté plátky masa klademe na dobře rozehřátou grilovací pánev, ubereme plamen na minimum a grilujeme z každé strany 10 minut. Na talíři podle potřeby dochutíme solí.

Poznámka od kuchařky

http://www.toprecepty.cz/recept/40251-peceny-cesne...

Rajčatový protlak s pečeným česnekem můžeme také nahradit promícháním 150ml rajčatového protlaku z krabičky se 2lžícemi granulovaného česneku. Chuťově je to o něco slabší, ale i tak je to dobré.

Komentáře k receptu Vepřová plec na grilu

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vepřová plec na grilu veprova plec na gril plecko na grilu veprove plecko na grilu plec na grilu vepřové plecko na gril plec na gril vepřová plec na gril recept plecko na gril neco na gril marinada na plec vepřová plec grilovaná plec vepřová plec gril hovězí plec na grilu vepřová plec recepty pro začátečníky grilovací marinada na plec plecko gril veprove na grilu plec na grilu recept