Červená čočka s dýní a řapíkatým celerem

Suroviny

1 větší cibule
2 řapíky celeru
1/2 malé dýně hokkaidó
olej
1 hrnek červené čočky
100 ml smetany
sůl
čerstvý mletý pepř

Postup přípravy receptu

  1. Cibuli nakrájíme nadrobno, řapíkatý celer na plátky a dýni nahrubo nastrouháme. Na oleji zpěníme cibuli, přidáme celer a dýni a vše orestujeme.

  2. Do orestovaného základu přidáme propláchnutou čočku a zalijeme vodou tak, aby čočka byla akorát ponořená. Osolíme, opepříme a za občasného zamíchání asi 10 minut dusíme. Přilijeme smetanu, případně podle potřeby vodu a dovaříme doměkka. Podáváme jako samostatné hlavní jídlo.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se receptem od šušlajdy, ale dost jsem si ho poupravila, tak přidávám i svoji verzi, ať si případný zájemce vybere. Šušlajdin recept vkládám do podobných.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz.

Komentáře k receptu Červená čočka s dýní a řapíkatým celerem

Tématické fráze: čočka s dýní červená čočka s dýní cervena cocka dyne recepty červená čočka s dýní hokaido polévka z červené čočky s řapíkatým celerem dýně hokaido s červenou čočkou cočka s dýní hokaido červená čočka recepty čočka s řapíkatým celerem cočka s mrkví a řapíkatým celerem recept na polévku z červené čočky ařapíkatým řapíkatým celerem polévka z červené čočky s s dýní polévka z červené čočky s s řapíkatým celerem vokajdo s červené čočky recepty s dýní recepty z červené čočky polevvka z červené čočky s rapíkatym celerem červená čočka a hokaido recepty recepty s dyní hokaido a čočkou polévka z červené čočky s mrkví a řapík celerem