Bramborový knedlík paní hajné ze „Šlajfu“

Přílohy Doba přípravy: 40 min 4 názory

Přílohy Doba přípravy: 40 min 4 názory

Suroviny 6 porcí

1,5 kg středně velký vařený brambor
0,5 kg středně velký syrový brambor
2 ks vejce
200 g hladká mouka
150 g bramborový škrob
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Den dopředu uvařené oloupané brambory nastrouhám na jemno. Přidám na jemno nastrouhané vymačkané syrové brambory. Do hmoty vpravím dvě vejce, hladkou mouku a škrob a vypracuji středně tuhé těsto.

 2. Z něj vytvaruji koule cca 5 cm v průměru a ihned opatrně vkládám do vroucí osolené vody (voda nesmí vařit klokotem). Po chvilce knedlíky opatrně oddělím ode dna vařečkou. Vařím 25 minut.

 3. Podávám ke kachně a zelí nebo se smaženou cibulkou a zelným salátem.

Komentáře k receptu Bramborový knedlík paní hajné ze „Šlajfu“

 • hosta hosta

  No opět mne to trochu rozesmálo - bude vadit, když ty brambory budou malé nebo velké, když se váží a strouhají?:-D:-D

  Odpovědět

 • scofiq scofiq

  ...ahoj Vlasti - dělám také tak - papa - ale proč nezkusit tyhle? - změna je život :-)

  Odpovědět

 • Vlasta Dostálová Vlasta Dostálová(neregistrovaný)

  Od své maminky jsem se naučila kdysi vařit bramborové knedlíky zcela jednoduše. Nastrouhám si na struhadle studené vařené brambory, osolím, klepnu 3 vejce a zasypu hrubou moukou. Před strouháním si dám na plotýnku hrnec osolené teplé vody a se zaděláváním počkám, až se mi začne vařit. Bramborové těsto totiž rychle řídne. Pak zadělám a snažím se mít těsto středně tuhé. Tvořím válečky v průměru asi 12 cm.a 20 cm dlouhé, které dám hned vařit na 20 minut. Mezi tím při vaření jimi i otáčím, aby se stejnoměrně uvařily. Po vyjmutí je rozkrájím nití. Nejsou ani rozvařené a ani se mi nelámou.

  Odpovědět

 • jarda Kadic jarda Kadic

  Podobné knedle někdy dělám,jenom je vařím.z dětské krupičky, přidávám kostičky housky a vařím jako houskové na páře:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: s kucharem u plotny bramborove knedlíky rozvarené bramborové knedlíky recepty paní hajné ze „šlajfu s kuchařem u plotny bramborový knedlík bramborovy knedlik ze studenych brambor vlasta recepty zelí a brambory bramborový knedlík rozvařené bramborové knedlíky recept zadělané těsto s vařeným bramborem proč je bramborový knedlík rozvařený hajný ze šlajfu nastrouhané syrové bra bramborový knedlík paní bramborové knedlíky zadělané škrobem bramborov knedlik proc bramborovy salat ridne bramborov= knedlíky bramborov knedliky recept jak se dela bramborov knedlik s varenych brambor bramborove knedliky se strouhanim a zeli