Berlínské špekové knedlíky

Suroviny

1 kg brambor
100 g hrubé mouky
100 g dětské krupičky nebo krupice
3 housky
2 vejce
muškátový květ
sůl
100 g anglické slaniny nebo uzeného bůčku

Postup přípravy receptu

  1. Uvařené vychladlé brambory nastrouháme, osolíme, přidáme mouku, krupici, vejce a muškátový květ a vypracujeme těsto. Housky a slaninu nakrájíme na kostičky a opečeme je na plechu v troubě do křupava.

  2. Po částečném vychladnutí je zapracujeme do těsta. Mokrýma rukama tvoříme menší kulaté knedlíky a vaříme je buď na páře (cca 15 minut, ale lze i déle, nerozvaří se) nebo v osolené vodě (8-10 minut).

  3. Na talíři rozkrojíme na polovic a poléváme osmaženou cibulkou. Jako příloha by nemělo chybět dobré dušené kysané zelí.

Poznámka od kuchařky

Převzato z časopisu Albert.

Komentáře k receptu Berlínské špekové knedlíky

Předchozí 1 2

Tématické fráze: spekove knedliky berlínské bramborové knedlíky špekové knedlíky recept knedle s uzenym albert berínské špekové bramborové knedlíky recept bavorske spekove knedliky plněné spekove knedlíky spekove knedliky s brambory špekové knedlíky albert špekové knědlíky ládi hrušky chlupaté knedliky se spekem láďa hruška recept na knedlíky z brambor, housky láďa hruška knedlíky s housky a brambor albert špekové knedlíky špekové knedlíky s křupavou cibulkou bramborove knedliky se spekem a houskou berlínský bramborový knedlík špekove.knedliky spekovy bramborový knedlík recept špekové knedlíky