Mražený mangold (na zimu)

cathleen Kuchařka: cathleen

Zavařeniny 3 názory

Suroviny

mangoldové listy
voda
sůl
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

 1. Čerstvé mangoldové listy dobře umyjeme, zbavíme řapíků a krátce je povaříme ve vroucí osolené vodě. Opravu krátce a opravdu vroucí - lépe dělat po menších částech.

 2. Z vřící vody listy vytáhneme děrovaným cedníkem a ihned je ponoříme do ledové vody (ideálně s kostkami ledu), aby se proces vaření okamžitě přerušil.

 3. Prochladlé listy v rukou vyždímáme, nakrájíme a odložíme bokem do úplného vychladnutí. Pak je rozdělíme do sáčků, které popíšeme a uskladníme v mrazáku.

Poznámka

Někdo takhle uskladňuje listy i s řapíky, my je odkrajujeme, uložíme v lednici a v průběhu několika dnů spotřebujeme (třeba zapečené, k lehkému letnímu obědu).

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 8 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Mražený mangold (na zimu)

 • Jakaz Jakaz(neregistrovaný)

  Pěstuji mangold s barevnými řapíky, taky mrazím odděleně a řapíky pokrájím na kousky a pak přidávám do zeleniny, vypadá to pak pěkně na talíři:-p

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Robím podobne, ale pred mrazením rozmixujem. Mrazené celé listy nie sú také ako čerstve a rozmixovaný mangold celú zimu používam v pohode na všetky účely okrem šalátov. ;-)

  Odpovědět

 • Manka47 Manka47

  Dělám stejně, jen někdy při velké úrodě polovinu pomelu.:-)) A oboje je prima.:-)):-))

  Odpovědět

Tématické fráze: jak zamrazit mangold jak zmrazit mangold mangold do mrazáku zamrazení mangoldu jak uchovat mangold mangold uskladnění jak uskladnit mangold mangold zamrazení zmrazení mangoldu uskladnění mangoldu zamrazeni mangold mangold uskladení mangold v mrazničce jak uchovat mangoldu mangold na uskladnění mangold na uskladnění mangold do mrszaku magold uskladnění mangold mrazenie mangold zmrazení