Žebírka pečená v troubě ve stylu BBQ

Grilování Doba přípravy: 10 + 180 minut 0 názorů

Grilování Doba přípravy: 10 + 180 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

900 g vepřových žebírek
2 lžíce dijonské hořčice
15 g kořenící směsi Rub uzený
150 ml grilovací omáčky

Postup přípravy receptu

  1. Pekáček vyložíme alobalem a vložíme grilovací mřížku. Žebírka potřeme z obou stran hořčicí, třeba dijonskou a posypeme opět z obou stran kořením. Správně by se mělo do masa vmasírovat. Tentokrát je to hrubě mletá grilovací směs, kterou Kotányi nabízí jako rub uzený.

  2. Vložíme do předehřáté trouby a přepneme na gril. Pečeme 5 minut spíše ve střední části trouby a pak přepeneme na funkci trouby, pečeme při teplotě 180 °C asi 90 minut. Pak zakryjeme alobalem, přesuneme pekáček níž a pečeme 60 minut.

  3. Žebírka vyndáme z trouby, potřeme grilovací nebo BBQ či steakovou omáčkou. Opět zakryjeme alobalem a vrátíme do trouby. Pečeme v nižší části trouby ještě při teplotě 160 °C asi 30 minut. Žebírka rozdělíme podél kostí a podáváme.

Poznámka od kuchařky

Krok za krokem (jakož i další recepty) na http://www.mojetara.cz/recipe/zebirka-pecena-podle...

Komentáře k receptu Žebírka pečená v troubě ve stylu BBQ

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: grilovaci žebírka grilování v troubě teplota bbq v troubě dijonske zebirka bbq pečená žebírka bbq rub omáčka peceni zebirek troubě teplota na grilování žebírek pečená bbq vepřová žebra zebra bbq pecena veprova zebra s bbq žebírka bbq teplota grilování v v troubě vepřová žebírka v troube grilovani trouba teplota zebirka gril bbq rub/bbq omáčka) uzena zebra pecena v troube grilovací rub recepty uzena zebra v troube