Květák v krustičce pečený vcelku

Zeleninová jídla Doba přípravy: 60 minut i s pečením 0 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 60 minut i s pečením 0 názorů

Suroviny 4-5 porcí

1 celý květák
šťáva z 1 citronu
1 PL soli
1 ČL černého pepře
1 PL citronového kari
2 PL kmínu
1 PL olivového oleje (může být i slunečnicový)
1 zakysaná smetana (200 g, 15%)
2 stroužky česneku

Postup přípravy receptu

  1. Hlávku květáku zbavíme zelených listů a spodní košťálové části.

  2. Předehřejeme si troubu na 200°C

  3. Smícháme koření, drcený česnek, sůl, olej a zakysanou smetanu. Omytý a osušený květák v této směsi pečlivě obalíme, zbytek směsi naneseme na květák, který jsme mezitím umístili do olejem vymazaného kastrolu nebo na plech. Dáme péct do trouby na cca 45 - 50 minut.

  4. Květák potom krájíme na plátky nebo čtvrtky, podáváme se šťouchanými bramborami (Brambory mohou být téměř v jakékoliv úpravě - podle chuti)

Poznámka od kuchařky

Já si ke květáku tentokrát dala brambory vařené ve slupce - miluji je bez soli, jen tak. Na talíři sice vypadají chudě, ale já je mám ráda :-). Vy si však vyberte přílohu podle vlastní chuti. Květák je lehce pikantní a opravdu moc dobrý.

Můžete si dát i trochu tatarky nebo zeleninový salát

Komentáře k receptu Květák v krustičce pečený vcelku

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: cely kvetak peceny v troube pečený květák kvetak peceny v troube pečený květák na kari recepty květák pečený v troubě pečeny květák recepty květák recepty zapečený květák v celku smažený květák vcelku zapečeny kvĕtak vcelku květák celý pečený v troubě celý pečený květák v troubě smažený květák v celku pečený květák v troubě květák v troubě vcelku květak pečený pečený květák recept pečený celý květák v troubě recept pečený květák v troubě květák cely recepty