Bezlepkový ovocný koláč ze zakysané smetany

Suroviny

2 vejce
150 g hnědého cukru
2 kelímky zakysané smetany
1/2 kelímku oleje
1/2 kelímku šáchorové mouky
1 kelímek čirokové mouky
1/2 kelímku tapiokové mouky
1/2 lžičky guaru
1-1,5 lžičky prášku do pečiva
1 vanilkový cukr
ovoce
na posypání vanilkový cukr, drobenka, kokos...

Postup přípravy receptu

  1. V míse smícháme vejce s cukrem. Přidáme zakysanou smetanu, vanilkový cukr, olej, mouky s práškem do pečiva a guar.

  2. Všechno pořádně vymícháme v hladké těsto, které nalijeme na vymazaný a vysypaný plech. Poklademe ovocem, posypeme vanilkovým cukrem a drobenkou nebo jiným zvoleným posypem.

  3. Pečeme v trouvě vyhřáté na cca 200 stupňů, asi 50 minut. Potom ztlumíme na 150 a dopečeme asi 15 minut. Jestli je buchta hotová, zjistíme párátkem a tím, že se odkraje budou odlepovat od plechu.

Poznámka od kuchařky

Výborná, lehká a vláčná buchta, na kterou se hodí jakékoliv ovoce. Já jsem měla meruňky, tak jsem je zkombinovala s kokosem, což se mi osvědčilo už dřív. Kokosem jsem vysypala plech i jsem ho dala jako posypku - drobenka pak už není třeba. Výborně by šel i rybíz.

Místo zakysané smetany se určitě dá použít i jogurt nebo podmáslí - u podmáslí bych pak trochu ubrala oleje, aby těsto nebylo moc tekuté.

Délka pečení záleží na troubě, moje trouba peče pomaleji. Na konci jsem ji ztlumila, aby se meruňky moc nepřipekly.

Komentáře k receptu Bezlepkový ovocný koláč ze zakysané smetany

Tématické fráze: bezlepkový ovocný koláč bezlepkový koláč s ovocem koláč že zakysané smetany bezlepkovy kolac ovocný koláč se zakysanou smetanou bezlepkové recepty bezlepková buchta se zakysanou smetanou koláč se zakysanou smetanou ovocný koláč bezlepkový koláč se zakysanou smetanou koláč s ovocem a zakysanou smetanou ovocný koláč bezlepkový koláč se zakysanou smetanou a ovocem ovocné řezy se zakysanou smetanou bezlepkový koláč ze zakysanou smetanou tapioková mouka recepty ovocný bezlepkový koláč koláč ze zakysané smetany s ovocem bezlepkový recept bezlepkový chleba ze zakysané zakysané smetany