Květákový mozeček s bramborovou kaší

LENULKA611 Kuchařka: LENULKA611

Doba přípravy: 70 minut 4 porce Zeleninová jídla 2 názory

Suroviny

1 ks květáku
6 ks vajec
sůl
pepř
cibule nebo pórek
olej
pažitka
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Květák uvaříme a necháme vychladnout. Potom ho nakrájíme. Pórek nebo cibuli nakrájíme a na trošce oleje na pánvi osmažíme. Přidáme nakrájený květák a prohřejeme.

  2. Nakonec přidáme osolená a opepřená vajíčka a za stálého míchání necháme vajíčka dojít - dosmažit. Dbáme na to, aby květák zůstal jako růžičky.

  3. Květákový mozeček podáváme s bramborovou kaší. Mozeček i bramborovou kaši posypeme nakrájenou pažitkou. Doplníme ještě zeleninovou oblohou.

Poznámka

Dbáme na to, aby květák zůstal jako růžičky - moje děti ho takto mají rády. Školní mozeček ve formě rozvařené kaše nesnáší.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Květákový mozeček s bramborovou kaší

Tématické fráze: květakovy mozeček květák recepty květákový mozeček pro děti recepty květák na mozeček výborný květákový mozeček kvetak s kasi květákový mozeček s bramborem recepty květák recepty mozeček z květáku květákovy mozecek pro nejmenší menu s bramborovou kaší květákový mozeček s vejci recept květákový mozeček kapří mozeček recept na výborný květákový mozeček kvetakovy mozecek - postup priprava kvetáku jako mozeček zapečená bramborová kaše s květákem květák jako mozeček pro děti jidla s braborovou kaší