Kuřecí paličky na žampionech

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 + 30 minut na odležení + 25 minut 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 10 + 30 minut na odležení + 25 minut 0 názorů

Suroviny 2 porce

480 g kuřecích paliček – 4 kousky
3 špetky směsi italských bylinek
sůl
pepř
3 lžíce olivového oleje
100 g anglické slaniny
3 stroužky česneku
115 g žampionů z malé konzervy
250 ml kuřecího vývaru - rozdělíme na 2 části
200 g smetany
120 g penne

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí paličky zasypeme italskými bylinkami, osolíme, opepříme a zakapeme lžící olivového oleje. Necháme v chladu odležet.

  2. Anglickou slaninu nakrájíme na drobné kostičky a osmahneme na středním plameni na pánvi. Přidáme olivový olej, zvýšíme teplotu a opečeme kuřecí paličky. Tak asi 6 až 8 minut. Dáme stranou.

  3. Do pánve přidáme nakrájené žampiony a hrubě nasekaný česnek. Orestujeme a přidáme zpět kuřecí paličky. Zalijeme kuřecím vývarem, zakryjeme a dusíme na středním plameni tak 15 minut. Pokud chcete omáčku hustější, předejte jenom asi 100 ml vývaru.

  4. Dáme vařit těstoviny ve vodě, kterou jsme osolili a přidali do ní asi 100 ml vývaru (pro chuť). Přidáme smetanu a promícháme.

  5. Prohřejeme a podáváme s těstovinami.

Poznámka od kuchařky

Recept s fotopostupem také na http://www.mojetara.cz/recipe/kureci-palicky-na-za...

Komentáře k receptu Kuřecí paličky na žampionech

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuřecí paličky se žampiony kuřeci paličky v anglicke slanině kuřecí paličky s těstovinami recepty -kuřecí paličky kuřecí paličky kuřecí paličky s žampiony omáčka máslové paličky kuřecí na žampionech kuřecí špalíčky na žampionech kuřecí paličky na houbách a těstoviny kuřecí paličky recept kuřecí paličky se se žampiony kuřecí paličky se žempiony kuřecí paličky zampiony kuřecí paličky recepty kuřecí na zampinech žampiony recept žampiony recepty kuřecí na žamponech italské kuřecí paličky