Falešná zabíjačková polévka

Suroviny 5 porcí

3 velké kosti od vykostěné krkovičky a kotlet
nebo vepřová žebírka neuzená
1 lžíce vegety a pod.
1 velká hrst majoránky-rozemnuté
3 stroužky česneku prolisované
1 hrst petrželky nasekané
1 necelý hrnek ječných krup
5 kuliček nového koření
2 lžičky čerstvě mletého pepře
2 bobkové listy
1 lžíce sádla
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Kosti dáme vařit do většího hrnce s vodou a trošičkou soli, nechceme mít polévku přesolenou.
    Přidáme nové koření, bobkový list a vaříme, dokud maso na kostech nezměkne. Lepší je vařit maso večer, den předem, protože do vývaru dáme pak nabobtnat kroupy. Kosti obereme, pěkné maso vložíme zpět do vývaru ke kroupám a dáme do studena. Zbylé maso a šlachy dáme svým či sousedovým zvířátkům.

  2. Druhý den jsou kroupy nabobtnalé, zvětšily objem, tím pádem se nemusí dlouho vařit. Mám ráda kroupy , které se musejí kousat, nerozvařené. Přilijeme horkou vodu, odstraníme kuličky nového koření a bobkové listy. Polévku dochutíme pepřem a majoránkou deset minut před vypnutím. Přidáme vegetu či jiné dochucovadlo.

  3. Po vypnutí přidáme petrželku a česnek a necháme tak 5 minut promísit vůně. Kdo smí, může přidat vrchovatou lžíci sádla, dodá polévce správný šmak.

Poznámka od kuchařky

Miluji kroupy, ale ne moc často dostaneme ze zabijačky základ na "prdlačku". Dělávala jsem ji z koupených jelítek, ale naposledy tam bylo koření, které mi nechutnalo a nepříjemně navonělo i polévku.

Kdo rád kroupy, tak si to užije.

Komentáře k receptu Falešná zabíjačková polévka

Tématické fráze: zabíjačková polévka zabíjačková polévka zabíjačková polévka recept bílá zabíjačková polévka falesna zabijackova polévka zabíjačková polévka bílá falesna zabijackova falesna zabijacková polévka recept jak dlouho vařit kroupy recept na zabíjačkovou polévku bílá zabíjačková polévka recept zabíjačková bílá polévka zabíječková polévka falešná prdelačka zabíjačková polévka s kroupami zabijeckova polívka zabíjačková polévka postup prdlačka falešná ovarová polévka zabyjackova polevka