Pesto z medvědího česneku se slunečnicovými semínky

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut 2 názory

Zeleninová jídla Doba přípravy: 15 minut 2 názory

Suroviny

150 g medvědího česneku
80 g slunečnicových semínek
sůl
olivový olej
50 g parmazánu

Postup přípravy receptu

  1. Pomalu opražíme slunečnicová semínka (pozor nesmí se spálit), medvědí česnek rozemeleme v mixéru na hrubo, přidáme semínka a meleme. Za chvilku se vše přilepí na strany, tak přidáme olej (cca 5 lžic), stáhneme směs ze stran a vše promixujeme. Pokud se směs lepí, opět přidáme olej, dokud nedostaneme krásnou kaši. Pak směs osolíme, přidáme nastrouhaný parmazán a opět vše rozmixujeme.

  2. Vyvaříme jsem sklenice, směs do ní vložíme, pořádně s ní bouchneme, abychom vyhnali všechny vzduchové bubliny. Na směs nalieme cca 1 cm oleje (slouží jako konzervant) - vždy když pesto uberete, opět dolijte.

Poznámka od kuchařky

Pesto se hodí na těstoviny, topinky, přidávala jsem do omáčky k masu a miluji s tím potřít maso, posypat brusinkami, zabalit jako roládu a upéct :)

Recept mám ze stránky : smoothcooking.cz

Koukala jsem, že receptu na pesto je tu více, ale se semínky jsem nenašla :)

Pokud chcete můžete přidat místo semínek oříšky :) je to taky mnamka :)

Komentáře k receptu Pesto z medvědího česneku se slunečnicovými semínky

Tématické fráze: pesto se slunečnicovým seminkem pesto z medvědího česneku a semínek co se semínky česneku recept medvědí pesto se sunečnicí pesto z medvědího česneku a slunečnicových semínek medvědí česnek recepty pesto se sezamovým seminkem medvědí česnek recepty pesto z medvědího česneku s brusinkami pesto z medvědího česneku pesto z medvědího česneku o semínkama slunečnici opražíme pesto ze slunečnicových semínek