Gnocchi s kuřecími kousky a brokolicí ve smetanovo-sýrové omáčce

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut + případná doba uležení 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: 30 minut + případná doba uležení 0 názorů

Suroviny 2 porce

2 velká kuřecí prsa
1/2 hlávky brokolice
grilovací koření
olivový olej
500 ml smetany ke šlehání
1 Philadelphia (170 gr krabička)
gnocchi

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí prsa nakrájíme na kousky, v misce zakapeme olivovým olejem a zasypeme grilovacím kořením. Promícháme a dáme odpočinout do ledničky. Klidně i přes noc, ale pokud spěcháme, postačí i půl nebo hodinka.

  2. Pánvičku rozpálíme a vložíme na ni kuřecí kousky, včetně oleje a koření. Prudce restujeme, aby se maso zatáhlo.

  3. Přidáme na kousky nakrájenou brokolici, promícháme a podlijeme vodou. Necháme podusit do odpaření vody nebo než je brokolice měkká. Neměla by být úplně rozvařená, spíš na skus.

  4. Přilijeme smetanu ke šlehání a postupně přidáváme Philadelphii. Mícháme, než se sýr ve smetaně rozpustí. Ochutnáme a v případě potřeby můžeme dochutit grilovacím kořením a nechat pár minut probublat.

  5. Gnocchi uvaříme podle návodu, vsypeme do pánvičky a pořádně promícháme.

  6. Můžeme podávat.

Poznámka od kuchařky

Pokud si necháme jídlo i na druhý den, omáčka hodně zhoustne, je lepší ji pak ohřát na sporáku (za stálého míchání).

Ke konci většinou není třeba dochucovat, stačí koření, ve kterém je naložené kuřecí maso, ale pokud by někomu přišla chuť omáčky moc sýrová, dá se přidat trošku koření a nechat chviličku probublat.

Philadelphia by se možná dala nahradit i Lučinou, ale u nás Lučina není, tak používám Philadelphii a s ní je to vynikající omáčka.

Komentáře k receptu Gnocchi s kuřecími kousky a brokolicí ve smetanovo-sýrové omáčce

K receptu nejsou žádné komentáře.

TIP dne na email

Tématické fráze: smetanovo sýrova omacka s brokolici smetanovo brokolicova omacka smetanovo sýrové s noky smetanovo sýrová omáčka gnocchi s kuřecím masem a brokolicí gnocchi s brokolicí smetanovo sýrová omáčka na gnocchi sýrová omáčka s brokolicí brokolicová smetanovo sýrová omáčka knoci v syrove omacce smetanovo sýrová omáčka na brokolici gnoschi syrovo brokolicova omacka s gnochi cnochi s brokolicí v sýrové omáčce gnochi s kurecim brokolici a syrovou omackou sýrová omáčka s kuřecími kousky gnocchi s kuřecí sýrová omáčka na gnocchi gnoschi recept brokolicová omáčka k gnocci