Kuřecí stehna s paprikovou rýží

Suroviny 2 porce

2 kuřecí stehna
1 cibule
1/2 červené papriky
1/2 žluté papriky
1 hrnek rýže
2 jarní cibulky
sůl
olivový olej
Marináda:
olivový olej
sůl
pepř
oregano
chilli
mletá sladká červená paprika
2-3 prolisované stroužky česneku

Postup přípravy receptu

  1. Smícháme suroviny na marinádu a potřeme jí kuřecí stehna. Dáme odležet do ledničky na několik hodin.

  2. Rozpálíme kastrol a stehna z obou stran prudce opečeme. Je třeba dát pozor, aby kůže nebyla spálená. Po opečení stehna vložíme do pekáčku, podlijeme trochou vody a dáme dopéct do trouby.

  3. Na olivovém oleji osmažíme nadrobno nakrájenou cibuli, přidáme na kostečky nakrájené obě papriky a za stálého míchání chvilku restujeme.

  4. Přisypeme rýži, přilijeme 2 hrnky vody, osolíme a promícháme. Dusíme, než je rýže měkká, v případě potřeby dolijeme vodu. Můžeme nechat vodu vždy vyvařit, chvilku restovat a přilít další vodu k dušení.

  5. Na talíři ozdobíme nakrájenou jarní cibulkou.

Poznámka od kuchařky

Opět jeden z receptů z jednoho pekáčku, který jsem si našla na internetu a upravila podle sebe.

Na rozdíl od originálního receptu jsem dala čerstvý česnek, klasické chilli, kuřecí stehna jsem neporcovala a dopekla jsem je v troubě (opečení na pánvičce by bylo málo), vynechala jsem drcená rajčata a citron.

Při opékání kuřecích stehen je třeba opatrnosti, protože kůže se rychle připálí a v oleji i na kůži pak zůstanou spáleniny. Olej se pak nedá použít pro orestování cibulky k rýži a je třeba vzít nový.

Komentáře k receptu Kuřecí stehna s paprikovou rýží

Tématické fráze: kureci stehna s ryzi kuřecí stehna v marinádě s rýží kuřecí stehna v troubě s rýží recepty na kuřecí stehna s rýží kureci stehna s ryzi a omackou kuřecí stehna paprika ryze v troube stehna kureci stehno s ryzi recepty s rýží kuřecí stehna recepty s rýží kuřecí paprikáš v troubě kuřecí stehna s omáčkou s rýží pecene kuřecí stehna s ryzi kuře s rýží a paprikami v troubě kuřecí stehna paprika recepty kuřecí stehna s paprikovou omáčkou kuřecí stehna s omáčkou a rýží recept na kuřecí stehna s rýží