Avokádový mugcake (dezert do hrníčku)

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 10 minut 3 názory

Mikrovlnná trouba Doba přípravy: 10 minut 3 názory

Suroviny 3 porce

Na 3 porce (3 malé hrníčky o obsahu 150ml):
100 g jemných ovesných vloček
1 avokádo
1 banán
1 vejce
100 ml rostlinného (nebo kravského) mléka
1 vrchovatá lžíce přepuštěného (nebo klasického) másla
1 lžíce kakaa
případně libovolné sladidlo dle chuti (nepoužila jsem)

Postup přípravy receptu

 1. Kombinace avokáda s kakaem je velmi chutná a díky banánu skvělá i v tom, že recept pak již nepotřebuje doslazování. K tomu si připočítejme zdravé tuky z avokáda, prospěšnou vlákninu z ovesných vloček a skutečnost, že mugcake je dobrota, kterou máte „upečenou“ za tři minuty. Z takové rovnice vám prostě musí vyjít skvělá a zdravá snídaně (nejen) pro děti :)

 2. Avokádo rozpulte, odstraňte pecku a vyloupněte dužinu. Dejte ji do mixeru společně s kousky banánu, rostlinným mlékem, rozpuštěným máslem a vajíčkem. Rozmixujte na pyré. Do něj vmíchejte lžíci kakaa a ovesné vločky.

 3. Rozdělte směs do hrníčků a na střední výkon v mikrovlnce „pečte“ 3 minuty. Této úpravy v mikrovlnce se bát nemusíte, i takto krátký čas tomuto hrníčkovému dezertu skutečně stačí a mám to vyzkoušeno na celé řadě receptů, které na blogu také najdete. Pokud budete mít přesto obavu, můžete do středu zavrtat lžičkou – pokud směs není tekutá a mazlavá, je propečená.

Poznámka od kuchařky

Tento a další recepty (nejen) pro děti najdete na http://www.mamavkuchyni.cz.

Komentáře k receptu Avokádový mugcake (dezert do hrníčku)

 • Barbora Barbora(neregistrovaná)

  Simona: To bohužel neporadím, nemám to vyzkoušeno, protože pak už to pro mě postrádá ten smysl, který takový dezert do hrníčku má. Kdybych měla roztápět troubu, upeču prostě rovnou něco "pořádného" ;-) Barbora, autorka receptu

  Odpovědět

 • Simona Simona(neregistrovaná)

  Můžu se zeptat, zda nevíte, jak dlouho ho nechat péct, když chci použít troubu, nikoliv mikrovlnku? Děkuji.☺

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

Tématické fráze: dezert z mikrovlnky dezert v mikrovlnce ovesne vločky,banan vajíčko% dezert do hrnečku mugcake banán vločky vejce recept v mikrovlnce banánový dezert do do hrnečku dezert z avokada a bananu rychlý dezert v mikrovlnce desert z avokada vločky v hrníčku dezert s vajíčkem dezert z ovesných vloček v mikrovlnce cheesecake z avokada a banánu vločky a banan v mikrovlnce avokadovy desert avokádový desert recept rychlý dezert z ovesných vlocek mugcake recept z avokada desert avokadovy magcake