Kynuté pečivo se sýrem

Suroviny

250 g syrovátky nebo vody
35-40 g měkkého sádla
necelé 2 lžičky soli
60 g strouhaného sýra
450-470 g hladké mouky
lžička cukru
10 g čerstvého droždí
(semínka na těsto nebo i do těsta)

Postup přípravy receptu

  1. Ve vodě rozmícháme cukr a droždí, pak přidáme zbytek surovin a uhněteme těsto, které necháme 60-80 minut kynout.

  2. Vykynuté těsto vytáhneme z mísy, propracujeme, rozdělíme na 8-10 kousků a z každého umotáme housku, květinku, uzlík....můžeme vyválet placky a smotat je do rohlíků nebo naopak - každý kousek jen zakulatit do bulky a dát kynout na plech.

  3. Vše necháme na plechu nakynout, potřeme vejcem, můžeme posypat mákem nebo jinými semínky a upečeme ve vyhřáté troubě (200°C/asi 15 minut).

Poznámka od kuchařky

Ráda část hladké mouky zaměním za pšeničnou chlebovou (přikápnu trochu vody navíc) - pečivo je pak pevnější. Popř. přidám do těsta semínka, ve spojení se sýrovou chutí máme nejraději sezam nebo mák.

Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz

Komentáře k receptu Kynuté pečivo se sýrem

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kynute placky se syrem pečivo plněné sýrem domácí pečivo se sýrem kynuté placky se sýrem kynuté se sýrem syrove kynute bulky kynuté placky se semínky kynutá placka plněná sýrem kynuté bulky se sýrem kynuté slané pečio na bulky kynuté housky se sýrem kynuté housky se se sýrem slané pečivo se sýrem kynuté pod vodou kynuté placky plněné sýrem kynutá bulka zapečená se sýrem kynuté sýrové placky chorvatská placka se sýrem domaci pecivo ze strouhanky kynute housky s anglickou a syrem slané pečivo se sýrem z droždí