Placky plněné sýrem s modrou plísní

Suroviny

500 g chlebové mouky nebo hladké mouky
310 ml vody pokojové teploty
250 g sýru s modrou plísní
30 g nesoleného másla
10 g soli
10 g sušeného droždí

Postup přípravy receptu

 1. Do mísy nasypeme mouku, na jednu stranu přidáme sůl, na druhou droždí. Zamícháme a přidáme máslo. Prsty promícháme jako bychom dělali drobenku.

 2. Poté přilijeme 2/3 vody a začneme vypracovávat těsto. Jakmile se vše začne spojovat, přilijeme i zbytek vody a na vále vypracujeme pevné nelepivé těsto. Vrátíme do mísy, přikryjeme utěrkou nebo potravinářskou fólií a dáme na teplé místo. Necháme kynout minimálně hodinu, lepší je však 2-3 hodiny.

 3. Poté těsto rozdělíme na 12 dílů, každou prsty roztáhneme na placku, kterou si položíme na dlaň, přidáme rozdrobený sýr s modrou plísní a opatrně zabalíme jako balíček.

 4. Vrchní stranou položíme na jemně pomoučený vál a stlačíme do placky. Takto připravené placky smažíme na pánvi vymazané olejem zhruba 2-3 minuty z každé strany. Můžeme podávat teplé i studené třeba k salátům.

Poznámka od kuchařky

Pro vylepšení je možné do kazdého balíčku přidat k sýru 2 kuličky bílého hroznového vína pokrájeného na čtvrtky. Použila jsem sýr Blue Stilton.

www.lucasinka.cz

Komentáře k receptu Placky plněné sýrem s modrou plísní

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Děláváme něco vzdáleně podobného-mám to tady jako osúšky babičky Helenky a plníme čímkoliv. Nejvíc ale cibulkovýma bramborama:-p:yes:

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

 • sefrovka sefrovka

  to vůbec nevypadá špatně:-K

  Odpovědět

 • Lucasinka Lucasinka(autorka receptu)

  Bibi dekuji. Hrozne me to prekvapilo, jak jsou dobry a hlavne lehky. S testem se uzasne pracuje a dneska jsem delala repete. Dosel mi Stilton syr, tak jsem do druhe pulky dala uzeny cedar a jsou taky uzasny ;-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Lucasinko, to budou ale dobré placky a taky je to dobrý nápad. Máš 1.boda:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: chlebové placky plněné sýrem gruzínské placky gruzínská chlebová placka chlebová placka plněná sýrem chlebové placky se sýrem gruzinska placka plněné chlebové placky placky se syrem recept na indické plněné placky chlebová placka plněná indické plněné placky gruzinsky chléb domácí recept na sýrem plněnou placku z kynutého těsta plněné placky chlebová plněná placka plněna chlebova placka syr s modrou plísní placky_recepty gruzinska chlebova placka recept turecký nesolený sýr