Závitek s pórkem

Suroviny

4 plátky vepřové kýty
1 pórek
2 párky
60 g tvrdého sýra
100 g uzené slaniny
sůl
pepř,
1 lžíce hladké mouky

Postup přípravy receptu

 1. Plátky mäsa naklepeme, osolíme, okořeníme.

 2. Bielu časť póru narežeme na 4 kúsky.

 3. Na každý plátek uložíme 1 kúsok póru, pol párku a 1 hranolček syra. Stočíme a zopneme ihlou.

 4. Na dno tlakového hrnca ( možno použiť aj obyčejný hrnec ) rozložíme na plátky narezanú slaninu, na ňu dáme na koleska narezaný zvyšok póru, uložíme závitky, podlejeme asi 4 dl vody, uzavrieme a od začiatku syčania ventilu dusíme 20 minút.

 5. Hrnec odstavíme, otvoríme, závitky vybereme a omáčku zahustíme v troške vody rozmiešanou múkou. Necháme prevrieť a polievame ňou závitky.

Komentáře k receptu Závitek s pórkem

 • Eliza Eliza

  Vypadá to skvěle :-p... +

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Jikotka Jikotka

  Už si to ukládám,pórek máme rádi a v masíčku mňam :-p:-p,bodík letí

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Bibi, z toho si nic nedělej :-D..Já si v první chvíli myslela totéž, co ty:-) Až jsem si to přečetla opravdu pořádně ještě dvakrát, tak mi to bylo jasné :-)

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  A víš že jo Pipre:-!já jsem asi tu první větu přehlédla. Měla jsem za to, že do té bílé pórkové části se zabalí kus pórku....., to by byl dobrej recept pro vegetariány viď:-?
  Tejajo, se omlouvám, masíko je tam, tak to NEMÁ chybu:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Bibinko, já to pochopila tak, že to je masový závitek a pórek je uvnitř a zbytek se dusí pod závitky:-)Jinak recept se mi moc líbí, vše s pórkem mám ráda, i zahuštěnou polévku jen z pórku :-) plusík už letí:-p

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Tejajo, dušenej pórek je delikatesní záležitost a máme ho rádi:-povšem já bych k tomu udělala ještě plátek nějakého masíka, jen tak přírodně. Holt my "masožravci" to nemáme až tak jednoduché:-D, to mi však nebrání, abych ti dala prvního bodíka:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: zavitky s porkem vepřové závitky s pórkem masove zavitky s porkem závitky polěvka vepřové na póru vepřové plátky na póru pórek recepty vsechno co mam rada zavitky všechno co mám ráda masové závitky závitka s pórkem recept kuřeci zavytek zavitky s porkem a balkanem závytek s porkem kuřecí závitky s porkem masovy zavitky s porkem porkove zavitky slanina masové závitky vepřová játra přírodně recepty vepřové pór pór - recepty