Pain de Campagne (česká verze)

cathleen Kuchařka: cathleen

Slané pečivo 2 názory

Suroviny

Rozkvas:
20 g pravidelně krmeného žitného kvásku
50 g žitné chlebové mouky
50 g celozrnné mouky pšeničné jemně mleté
100 g vody
– vše smícháme a zakryté necháme v teple místnosti 12 hodin kvasit
Dále:
330 vody
100 g pšeničné chebové mouky
400 g hladké mouky
2 lžičky soli
ždibec kmínu
Recept si zatím oblíbilo 7 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. K hotovému rozkvasu v míse přidáme zbytek surovin a vypracujeme řidší těsto. Není třeba mísit dlouho, těsto se zpevní budoucím překládáním.

  2. Vymísené těsto přeložíme do olejem vymazané mísy a v teplém prostředí necháme lehce zakryté kynout. Asi po 30 minutách ho naolejovanými prsty poprvé přeložíme, opět zakryjeme a necháme kynout dalších 30 minut. Pak ho popřekládáme, necháme 30 minut odpočinout a opatrně „vylijeme“ na pomoučený stůl. (Bude-li těsto málo nakynuté, dopřejeme mu ještě jedno překládání a jeden 30 mniutový odpočinek navíc.)

  3. Pomocí stěrky těsto přeložíme naposledy a pak i sformujeme do bochníka, který dáme kynout do dobře pomoučené ošatky.
    Včas rozehřejeme troubu i s litinovým hrncem na 250°C, bochník do hrnce opatrně skulíme, zakryjeme poklicí a nehcáme 15 minut péct. Poté troubu ztlumíme na 200-220°C, sundáme poklici a chleba dopečeme.

Poznámka

Na zahraničních webech jsem tento kváskový venkovský (vesnický, francouzský) chléb potkávala poměrně často a na fotkách se mi moc líbil. Je to chleba dost obyčejný, hodně světlý, s malinkým přídavkem žitné mouky a také pšeničné celozrnky. Několikrát jsem ho vyzkoušela, přizpůsobovala si našim moukám a tak vznikla tato česká verze francouzského bochníčku...

Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz/pain-de-campagne-ceska-...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 25 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Pain de Campagne (česká verze)

Tématické fráze: pekarnomanie. makovy zavin francouzský venkovský chléb francouzský venkovský chléb recept francouzský chléb venkovský recept venkovský bochník kváskový