Kachna plněná jalbky

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 2 1/2 (+) hodiny s přípravou 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: cca 2 1/2 (+) hodiny s přípravou 0 názorů

Suroviny 4+

1 kachna
2 větší cibule
sůl
1 lžička drceného kmínu
2 jablka
1/2 Knorr
voda
alobal
Zelí:
1 sterilované červené zelí v nálevu
1 cibule
sádlo (použila jsem vybraný tuk z kachny)
1 hrnek vývaru
1 lžíce hladké mouky
sůl
ocet

Postup přípravy receptu

  1. Cibulky nakrájíme nadrobno, vložíme do hlubšího pekáče. Jablka očistíme, zbavíme jadřinců a nakrájené na půlměsíčky vložíme do kachny. Kachnu omyjeme, osušíme, osolíme, posypeme kmínem a vložíme do pekáče na cibuli.

  2. Pekáč není třeba vymazávat tukem, kachna je dost tučná a spoustu tuku uvolní sama. Přidáme Knorr a 2 hrnky vody. Překryjeme alobalem a dáme péct při 180°C cca hodinu. Kachnu otočíme a vzniklé sádlo odebíráme do jiné nádoby (pro případné další použití), maso podlijeme šťávou, případně přidáme více vody. Pokračujeme v pečení, dokud maso nezměkne (cca další hodinu), případně déle dle velikosti kachny. Během této doby můžeme nadále odstraňovat vzniklý tuk a maso podlévat.

  3. Na posledních 15 minut k dopečení sundáme alobal a necháme opéct kůrčičku dozlatova. Hotovou kachnu naporcujeme, podávala jsem s knedlíky a červeným zelím. Jablka se prakticky v kachně rozvaří a dodají masu sladší chuť.

  4. Zeli: Do hrnce dáme sádlo, zpěníme nadrobno nakrájenou cibulku, přidáme sterilované červené zelí s částí nálevu, vývar a za neustálého míchání uvedeme do varu. Ztlumíme teplotu a asi po 15-ti minutách zaprášíme moukou a dochutíme solí, cukrem a octem.

Poznámka od kuchařky

Sádlo, které jsme odebírali během pečení, necháme na chladném místě ztuhnout. Můžeme ho použít na chleba, ale spíše ho využívám k dalšímu pečení apod.

Komentáře k receptu Kachna plněná jalbky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: plněná kachna vývar z kachny pečená kachna plněná jablky kachna plněná jablky plněná kačena kachna ve vyvaru kachna plnena plněná pečená kachna priprava kachny na jablka kachna bez sadla kachna plnena jabkama kachna plnena jablky recepty kachna plněná s cibulí plněná kachna 2019 top recepty pecena kachna na jablkách kachna v alobalu top recepty kachna husa plněná jalbky recept sádlo z kachny kachny plněná cibulí