Vepřové plátky na Guinness pivě

Suroviny 3-4 porce

1 kg vepřových plátků (cca 8 plátků, nejlépe kotleta)
sádlo nebo olej
sůl
kmín
1/2 paličky česneku
300 ml piva Guinness (nebo jiného černého)

Postup přípravy receptu

 1. Vepřové plátky nařízneme, osolíme a okmínujeme z obou stran.

 2. Do pekáčku dáme sádlo nebo olej (aby bylo dno polité). Vepřové plátky poklademe na dno pekáčku a mezi ně vložíme stroužky česneku (vždy1 stroužek mezi dva plátky).

 3. Dáme péct do trouby na 230-250 stupňů.

 4. Po cca 20 minutách plátky obrátíme a zalijeme pivem. Pečeme, než je maso měkké, v průběhu pečení kontrolujeme a otáčíme po cca 20-30 minutách. Při každém otočení můžeme maso polít pivním výpekem. V případě potřeby dolijeme trochu vody.

 5. Když je maso měkké, podáváme s knedlíkem nebo brambory a se špenátem.

Poznámka od kuchařky

Délka pečení záleží na troubě - já jsem pekla cca 1,5 hodiny na 250, pak jsem na chvilku přidala na 270 a na posledních 10 minut ztlumila na 200 st.

Plátky je lepší osolit jen trošku, pivo má samo o sobě dost výraznou chuť a maso ji natáhne, tak aby pak nebylo přesolené.

Nejlepší je použít pivo Guinness, ale pokud není, dá se použít jakékoliv černé, jen ta chuť bude trošičku jiná, ne tak výrazná.

Komentáře k receptu Vepřové plátky na Guinness pivě

 • Tom Beyk Tom Beyk

  ...dobře vymyšlená technologie:-Q
  a vypadá to, že to ani nebude suché. Budu muset vyzkoušet - kupuju v Polsku vepřový "schab" (čte se jak se píše) je to vlastně kotleta v celku ale bez kosti, tak že připravená na tuto dobrůtku :-p

  Odpovědět

 • zizala zizala (moderátorka)

  To vypadá dobře <3:yes:

  Odpovědět

 • cekrops cekrops

  Hmm. To bych mohl...:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: vepřove platky vepřové plátky na pivu vepřová pečeně na pivu vepřové plátky recepty veprové platky na černém pivu veprove na pive vepřové plátky recept vepřové plátky na pivě vepřová pečeně plátky nejlepší recepty kotleta načernem pivu guinness vepřové plátky v pekáčku vepřový plátek vepřová pečeně na pivě vepřová pečeně bez kosti plátky recept recept z plátků vepřové kotlety recepty vepřové plátky obrázky vepřový plátek ne černém pivu schab maso recepty veprove maso na guinness kotleta s pivem quiness