Vepřová pochoutka na černém pivu a tvarůžkách

Suroviny

80 dkg vepřového masa
2 větší cibule
10 dkg slaniny
200 ml černého piva
červená mletá paprika
sterilovaná červená paprika
olomoucké tvarůžky
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Slaninku pokrájejte na nudličky a nechte ji osmahnout.

  2. Poté přisypte cibuli nakrájenou na plátky a jakmile zesklovatí, přidejte masíčko nakrájené na nudličky, osolené, opepřené a zaprášené červenou mletou paprikou. Zároveň přidejte sterilovanou kapii na nudličky a vše důkladně orestujte.

  3. Konečně přilijte pivečko, nahoru rozložte olomoucké tvarůžky a pod pokličkou nechte vše v troubě chvilku zapéct, dokud maso nezměkne.

    Pozn.: Pokud dáte velké kulaté tvarůžky, zůstanou po zapečení na povrchu (já měla jen malé kostky, tak se rozpekly, ale na chuti to neubralo:-)

Poznámka od kuchařky

Zdroj: Knihovnička receptů – To nejlepší z piva

Komentáře k receptu Vepřová pochoutka na černém pivu a tvarůžkách

Tématické fráze: nakládané olomoucké tvarůžky v pivu pochoutky z vepřového masa veprove pochoutky pochoutky k pivu recepty - z nivy maso na tvarůžkách kuře na tvarůžkách vepřová pochoutka pochoutka z vepřového masa vepřové nudličky s tvarůžky pochoutky z veproveho vepřové nudličky na pivu vepřové nudličky recept vepřové nudličky na pivě vepřové kostky na pivě vepřové nudličky na černém pivu vepřové kotlety na pivu krkovicka nakladana v cernem pivu kuře na tvaruúžkách vepřové maso s tvarůžky vepřové nudličky na černém pivě