Mandlové "linecké" cukroví

Suroviny

100 g mandlové mouky nebo najemno umletých oloupaných mandlí
150 g hladké mouky
170 g moučkového cukru
2 KL vanilkového cukru nebo pár kapek vanilkového aroma
100-105 g změklého másla
2 žloutky
nastrouhaná kůra z jednoho důkladně omytého citronu (pouze žlutá část)
na slepování zavařenina (nejlépe rybízová)

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve umíchejte máslo s cukry, přidejte žloutky a důkladně promíchejte. Na pracovní desku prosejte hladkou mouku, přisypte mandlovou a nastrouhejte kůru z citronu. Přidejte máslovou směs, ručně vypracujte nelepivé těsto, zabalte jej do potravinové folie a nechte hodinu v lednici.

  2. Před vykrajováním ho nechte při pokojové teplotě povolit, aby se vám dobře válelo. Ještě jednou ho důkladně propracujte. Vyválejte placku cca 3-4 mm silnou a vykrajujte sudý počet plných tvarů a stejný s otvorem ve středu. Lepší je středy vykrajovat až na plechu. Přendejte na plech vyložený pečícím papírem a pečte v troubě rozpálené na 150-160 °C do slabě růžové barvy.

  3. Slepujte vychladlé nejlépe výraznější rybízovou zavařeninou. Do druhého dne cukroví krásně zvláční.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se receptem na švýcarské mandlové kytičky, které se neslepují, ale před pečením se potírají rozšlehaným vejcem a doprostřed se dá mandle. (Můžete je také zkusit, v tom případě bez citronové kůry). Kdo chce, může ještě bílou pšeničnou mouku nahradit hladkou špaldovou. Mandlové mouky mají různý obsah tuku, některé jsou sušší a jiné zase mastnější. Uzpůsobte tomu množství másla. Taktéž pokud mandle umelete, držte se množství másla v receptu. Pokud by se těsto při rozválení drobilo, přidejte trochu másla a dobře ještě jednou propracujte.

Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Mandlové "linecké" cukroví

Tématické fráze: mandlové cukroví cukrovi z mandlove mouky linecke cukroví linecké z mandlové mouky vánoční cukroví z mandlové mouky linecké mandlové těsto linecké cukroví s mandlemi linecké cukroví z mandlové mouky linecké vánoční cukroví nejlepší linecké cukroví recept mandlove vanocni cukrovi linecké těsto z mandlové mouky linecké cukroví recept mandlové linecké těsto nejlepší linecké cukroví linecké cukroví s mandlovou moukou mandlová mouka cukroví mandlové těsto na cukroví mandlové těsto vykrajované cukroví s mandlovou moukou