Vinná klobása se zeleninou a žampiony

Jiné maso Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Jiné maso Doba přípravy: 40 minut 4 názory

Suroviny 2 - 3 porce

300 g vinné klobásy
160 g papriky (nejlépe barevné)
100 g pórku
120 g rajčat
2 stroužky česneku
150 g čerstvých žampionů
1 lžíce sójové omáčky
pepř mletý
olej

Postup přípravy receptu

  1. Vinnou klobásu nakrájíme na kratší špalíky nebo z ní uděláme dva šneky, které zpevníme párátkem a osmažíme je dozlatova na malém množství oleje.

  2. Po osmažení klobásy vyndáme stranou, do výpeku přisypeme pokrájenou papriku na kostičky nebo nudličky a dále smažíme do povadnutí. Pak přisypeme pokrájené žampiony (postačí na čtrvtinky) a pokračujeme ve smažení.

  3. Ke konci smažení přisypeme na kolečka pokrájený pórek, nasekaný česnek, a na větší kousky pokrájená rajčata. Ještě krátce smažíme, poté opepříme, přidáme sójovou omáčku, promícháme, zaklopíme a na mírném plameni krátce podusíme. Podlévat není nutné.

  4. K podušené zelenině dáme prohřát klobásy a můžeme podávat. Nejlépe s rýží nebo bramborem.

Komentáře k receptu Vinná klobása se zeleninou a žampiony

Tématické fráze: vinná klobása se zeleninou vinna klobasa recept vinná klobása pečená se zeleninou zapečená vinná klobása se zeleninou pečená vínna klobása se zeleninou recept vinná klobása se žampiony vinná klobása zampiony recepty žampiony se zeleninou klobasa se zeleninou recept na vinne klobasy recepty vinná klobása obrázky vinná klobása v troubě se zeleninou vinna klobasa na rajcatech vinna klobasa na zelenine vinné klobásy zapečené se zeleninou klobásy se zeleninou zapečená vinná klobása recepty z vinné klobásy žampiony se zeleninou recepty