Čokoládové řezy se žloutkovým krémem

Suroviny

3/4 hrnku polohrubé mouky
1/2 hrnku cukru
1/2 hrnku mléka
1/2 prášku do pečiva
1 vejce
2 lžíce kakaa
50 g nastrouhané hořké čokolády
3 lžíce rostlinného oleje
Na ozdobu:
kysaná smetana nebo šlehačka
Krém:
6 žloutků
2 lžíce cukru
2 lžíce citronové šťávy
4 lžíce smetany 33%
1 lžíci rumu

Postup přípravy receptu

  1. Všechny suroviny dáme do mísy a ručním šlehačem ušleháme. Vlijeme do malého vymazaného a moukou vysypaného pekáčku. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 180 st. asi 20-30 minut.

  2. V páře šleháme metlou žloutky s cukrem a postupně přikapáváme citronovou šťávu, smetanu a rum. Pilně šleháme, aby se neutvořily hrudky, pokud je třeba, přidáme ještě smetanu. Šleháme do zhoustnutí.

  3. Vychladlý moučník nakrájíme, ozdobíme kysanou smetanou nebo ušlehanou šlehačkou. Podáváme s krémem.

Komentáře k receptu Čokoládové řezy se žloutkovým krémem

Tématické fráze: buchta se žloutkovým krémem řezy se žloutkovým krémem čoko řezy čokoládový dort se žloutkovým krémem buchta se zloutkovym. krémem kokosové řezy se žloutkovým krémem moučník se žloutkovým krémem řezy s žloutkovým krémem řezy s žloutkovým krémem a se šlehačkou čokoládový dort s žloutkovým krémem moučníky se žloutkovým krém buchta s krémem ze zloutku ořechové řezy se žloutkovým krémem moučníky s žloutkovym s krémem žlutkove rezy buchta se žloutkovým s krémem moučník se žloutkovým s krémem řezy s pařížskou šlehačkou a žloutkovým krémem rezy se zloutkovym kremem a slehackou buchta s žloutkovým krémem