Vanilkový řez se šlehačkou z listového těsta

Suroviny na velký hluboký plech

800 g listového těsta (2 X 400 g)
600-750 ml smetany ke šlehání 33% (3 ks po 200-250 ml)
2 vanilkové cukry
1 ztužovač šlehačky
800 ml mléka
2 vanilkové pudinky
50 g másla
3-4 lžíce cukru krupice
moučkový cukr

Postup přípravy receptu

  1. Listová těsta vyválíme na pomoučněném stole na velké pláty. Jeden plát uděláme o něco větší a vyložíme jím hluboký velký plech i do stran, druhý můžeme nechat na nízkém plechu. Plechy nemusíme vymazávat ani vykládat pečícím papírem, nepřilepí se. Vyválené pláty propícháme vidličkou nebo špejlí, aby se při pečení zbytečně moc nenafukovaly a pečeme v předehřáté troubě na 200 stupňů dozlatova. Pak necháme vychladnout a připravíme pudink.

  2. 750 ml mléka osladíme, přivedeme k varu, za stálého míchání přilijeme dva pudinky, rozmíchané ve zbylém mléku. Povaříme dle návodu, odstavíme a ihned přidáme máslo, které za stálého míchání necháme v pudinku rozpustit. Pak pudink nalijeme na upečený plát s vyššími okraji a rovnoměrně rozetřeme. Necháme dobře vychladit.

  3. Smetanu vyšleháme s jedním ztužovačem, vanilkovými cukry a moučkovým cukrem dle chuti (nemusí být) do tuha. Vychladlý pudink rovnoměrně potřeme šlehačkou, zaklopíme druhým plátem pečeného listového těsta a dáme do chladna na noc proležet (když to vydržíme :-) ).

  4. Krájíme ostrým pilkovým nožem, abychom nemuseli vrchní díl krájet před pečením na porce, ale i to je možné. Před podáváním jemně pocukrujeme.

Komentáře k receptu Vanilkový řez se šlehačkou z listového těsta

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: listové těsto s pudinkem a šlehackou mraky z listového těsta řezy z listového těsta mraky řezy z listového těsta šlehačkové řezy z listového těsta pudinkové řezy z listového těsta se šlehačkou listove rezy s pudinkem a šlehačkou listové těsto pudink a šlehačka recepty z lístkového těsta rezy listové těsto šlehačka,pudink top recepty listové těsto šlehačkové řezy listové těsto pudinkové řezy z listového těsta pudinkove rezy se slehackou z listoveho testa vanilkový moučník z lisového těsta vanilkovy rez se slehackou recepty na moučník z listového těsta pudinkove rezy z listoveho testa a slehacky listové řezy s pudinkem a dlehačkou listové řezy s pudinkem a se šlehačkou