Pivní rohlík z domácí pekárny

Slané pečivo Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Slané pečivo Doba přípravy: 2 hodiny 3 názory

Suroviny 8 porcí

340 ml světlého piva
40 g vepřového sádla
320 g hladké mouky
260 g polohrubé mouky
2 vrchovaté lžičky soli
2 lžičky cukru
1/2 kostky čerstvého droždí

Postup přípravy receptu

  1. Do pekárny jsem nejprve nalila pivo a rozpuštěné a vychladlé sádlo. Dále jsem přisypala hladkou mouku, polohrubou mouku a do jednoho rohu jsem dala sůl (sůl nesmí přijít do přímého kontaktu s droždím).

  2. Uprostřed moučné směsi jsem udělala důlek a do něj rozdrobila droždí a zasypala ho cukrem. Na pekárně jsem zvolila program těsto a pekárnu nechala pracovat.

  3. Vykynuté těsto jsem vyklopila na pomoučněnou plochu a krátce ho propracovala. Poté jsem ho rozdělila na 8 dílů, z nich vytvořila bochánky a nechala je pod folií ještě 10 minut odpočívat.

  4. Pak jsem každý bochánek vyválela a srolovala do tvaru rohlíku. Nebo jsem se o to aspoň pokusila. Rohlíky jsem uložila na plech, pokropila je vodou, pokmínovala (můžete použít hrubou sůl, mák,...) a pod folií jsem je nechala ještě 10 minut kynout.

  5. Rohlíky jsem poté dala do předem vyhřáté trouby na 230 °C a pekla je 15 minut. Po upečení jsem je přendala vychladnout na mřížku. Po vychladnutí je snězte :D.

Poznámka od kuchařky

BLOG: https://dvevtroube.blogspot.cz/2018/03/vtipny-rohlik-pivni-rohlik-z-domaci.html

YOUTUBE: https://youtu.be/LnxSLewqdYQ

Komentáře k receptu Pivní rohlík z domácí pekárny

Tématické fráze: domácí rohlíky se sádlem pivní rohlíky se sádlem pivní rohlík recept pivní rohliky sádlo top recepty pivni rohliky rohlíky z domácí pekárny se sádlem rohlíky z domácí pekárny domácí rohlíky ze ze sádla domaci rohliky ytube rohliky ze sadla domácí rohlíky z domácí pekárny rohlíky se sádlem a pivo recept domácí rohlíky z pekárny pivní rohlíky dvevtroube/pivnirohlik testo na rohliky z domaci pekarny tukové pivní slané rohlíky recept rohlíky se sádlem z domaci pekarny rohlíkové těsto v domácí pekárny pivní rohlíky recept