Domácí oříšková granola/müsli

Ostatní Doba přípravy: 45 minut 1 názor

Ostatní Doba přípravy: 45 minut 1 názor

Suroviny

Suroviny:
150 g ovesných vloček
150 g žitných vloček
100 g medu
70 g lískových oříšků
50 g slunečnicových semínek
50 g plátkových mandlí
20 g chia semínek
50 g kokosového oleje
10 g kakaa

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve jsem smíchala suché suroviny ovesné a žitné vločky, mandle, lískáče, chia semínka, slunečnicová semínka a kakao. Vše jsem promíchala. Nakonec jsme přilila kokosový olej a med. Rukama jsem směs důkladně promíchala, aby bylo vše obaleno medem.

  2. Hotovou směs jsem vysypala na plech vyložený pečicím papírem, rozprostřela po plechu a vložila do předem vyhřáté trouby na 160°C. Granolu jsem pekla 30 minut, během kterých jsem ji 2x promíchala, aby se pekla ze všech stran.

  3. Po upečení jsem nechala granolu zcela vychladnout a poté jsem ji přendala do uzavíratelné sklenice.

  4. Do ještě horké granoly můžete přidat nasekanou kvalitní čokoládu.

  5. Granola má trvanlivost asi 14 dnů.

  6. Do misky nebo na talířek si dejte řecký jogurt. Přidejte granolu, ovoce a vše zakápněte sirupem. Pak už si jen nechte chutnat.

Komentáře k receptu Domácí oříšková granola/müsli

Tématické fráze: oříšková granola granola recept domácí granola recepty domácí granola kakaova granola tycinka recept granola musli recepty recept na domácí müsli domácí müsli s medem oriskova granula domácí granola s medem domácí granola doba trvanlivost domácí granola granola oříšková oříšková granola recept granola recept cz domácí granola recept oriskova domaci čokoláda recept odomácí oříšková tyčinka domácí müsli recept kakaové domácí müsli